RESTAURACJE W POZNANIU OTWARTE W PONIEDZIAŁKI

Po pracującym i intensywnym weekendzie każdy zasługuje na odrobinę odpoczynku! Stąd poznańskie knajpy często decydują się na zamknięcie swoich smakowitych bram dla gości na sam początek tygodnia. Co począć, gdy poniedziałkowy głód każe Wam znaleźć miejsce wygodne, sprawdzone i przede wszystkim pyszne? Na gastronomicznym boju pozostają one – odważne i czekające na Was – RESTAURACJE OTWARTE W PONIEDZIAŁKI.

MOMO LOVE AT FIRST BITE / Szewska 2

Jedna z naszych ulubionych knajp od lat. Pyszne owoce morza, świetny klimat i intrygujące wnętrze. Do tego krewetki z patelni z jarmużem i chorizo… danie kompletne! Lokal pasuje na randkę, na biznesowe spotkanie, jak i wyjście z przyjaciółmi. Więcej dowiecie się z naszej wizytówki o MOMO.

BAR A BOO / Taczaka, Stary Rynek, Malta

Wszystkie 3 lokalizacje słynnej włoskiej knajpki czekają na Was na sam początek tygodnia. BARABOO sprawdza się zawsze na tani lunch, spoko jakości pizzkę i proste makarony. Mają też sporo alkoholowych opcji w dobrych cenach i sprawdzają się idealnie w przypadku dużych, grupowych rezerwacji.

RESTAURACJA SZARLOTTA / Świętosławska 12

Domowa kuchnia przy płycie Starego Rynku. Polecamy na słodkie i kawę we wnętrzach na poziomie 0 oraz dłuższe posiedzenia w dużej przestrzeni na -1. Z menu skuście się na kaczuchę lub sporo pojawiających się opcji wege.

MATTI SUSHI / Stary Browar

Królewska, poznańska suszarnia. Od niedawna w nowej lokalizacji w sercu Starego Browaru. Najwyższej jakości rolek, wyśmienici sushi masterzy i spora dawka smakowitej kuchni ciepłej. Jak przenosić się do Japonii, to na pewno z MATTI!

YETZTU RAMEN NOODLES / Krysiewicza 6

Powszechnie znana prawda mówi: ramen jest dobry na wszystko. Rozgrzewa, leczy i karmi. A ten z YETZTU od dawna znajduje się w polskiej ramenowej TOPce! W poniedziałki dziupla pełna noodlesów & japońskich inspiracji przyjmuje każdego głodomora. Radzimy jednak tu dokonać rezerwacji – miejsca jest mało, a chętnych cała masa!

RESTAURACJA PAPAVERO / ul. 3 Maja 46

Kolejne sprawdzone miejsce na lunch w ciągu dnia, romantyczną kolację czy smakowity obiad z przyjaciółmi! Odświeżone wnętrza oraz świetnie wyszkolona obsługa w kuchni i na sali zabiorą Was na najwyższe kulinarne loty. Wracamy nieustannie, a miłością do Papavero zdążyliśmy zarazić już sporo z Was! Tutaj sprawdzicie dedykowaną Papavero wizytówkę.

WHY THAI Food&Wine / Kramarska 7

Restauracja, która przybliżyła nam kuchnię tajską, od lat trzyma wysoki poziom, kusi fantastycznym pad thai’em, uzależniającym curry i obłędnymi deserami. Jest kolorowo, pikantnie i egzotycznie, a wizyta na Kramarskiej zawsze poprawia nam humory! Klimat podpasuje każdemu, a jeśli szukacie bardziej budżetowej opcji… wpadajcie do wersji Why Thai Express na Wildzie. O Why Thai rozpisaliśmy się mocniej tutaj.

PIZZERIA FRONTIERA / Szewska & Ratajczaka

Jedna z najlepszych pizzerii neapolitańskich w Poznaniu. Doskonałe ciasto, włoskie dodatki, masa pysznych połączeń… Wolimy lokal na Ratajczaka, bo centrum nam zdecydowanie bardziej po drodze, ale Wy wybierajcie wg prefenerecji! W menu znajdziecie też specjalne Dania Dnia, a także przyjemne makarony.

PIZZA BOYS / Paderewskiego 11

Cool miejscówka tuż przy Starym Rynku na totalnie foodpornową ucztę. Amerykańska pizzka, grube pankejki i szalone pozycje jak z mokrych snów foodiesa! Pizzka z frytami? Albo ze spaghetti bolognese? Hi, welcome!

ZIELONA WERANDA / Paderewskiego 7

Sprawdzona miejscówka na klasyczne, przytulne spotkania przy kawałku ciacha, herbatce bądź słynnej, werandowej sałatce. Latem kuszą magicznym ogródkiem, zimą zapraszają do ciepłych zakamarków.

Polubiłeś powyższy tekst? Podaj dalej. Udostępnianie znaczy dla nas wiele! Więcej na naszym Instagramie oraz FB. Nasz oficjalnych hashtag – #MYTUJEMY – taguj, pozwól nam Ciebie odnaleźć.