WIZYTÓWKA #04 – WHY THAI

Gdzie na Tajlandię w Poznaniu? Mamy jeden sprawdzony lokal, do którego bezustannie wracamy. Bezapelacyjnie tym jedynym i słusznym jest Why Thai przy Kramarskiej. Odkryjcie te smaki razem z nami i wizytówką lokalu, którą przygotowaliśmy specjalnie dla Was!

Od czego się zaczęło? Najpierw, jak przystało na profesjonalistów, była gastronomiczna szkoła zawodowa, potem technikum, potem studia (tak proszę Państwa, właściciel Why Thai ukończył Wyższą Szkołę Hotelarstwa i Gastronomii). Potem… niezapomniana podróż do Tajlandii, a po powrocie tęsknota za poznanymi tam smakami i chęć zarażenia nimi Polaków i nie tylko! Choć dla wielu Europejczyków kilka lat temu Tajlandia mogła kojarzyć się tylko i wyłącznie z obskurnymi, niekoniecznie #fancy barami i budami – Why Thai przyjął wyzwanie zmiany świadomości foodiesów. Kuchnia tajska w wersji premium. Lokalna, ale w restauracyjnym wydaniu. Na randkę, na obiad z rodziną, na lunch, na urodzinową kolację. Jak widać na załączonym obrazku – udało się!

Fotografia: materiały restauracji

Why Thai to miejsce niezwykłe, serwujące dania kuchni tajskiej – rozpoczynając od klasyków, np. Pad Thaia (O Królewskim pisaliśmy na łamach MYTUJEMY niejednokrotnie) czy Curry, poprzez egzotyczne dania z langustynką czy też liśćmi kafiru, na Perliczce z sosem kokosowym kończąc. Jednak Why Thai to także desery (godnymi uwagi na pewno są wodne kasztany, których nie spotkacie w innym lokalu w Poznaniu) oraz specjalnie zaprojektowana karta koktajli, które umilą Wam wieczorne spotkania w tym miejscu. Naszym faworytem spośród wszystkich drinków został Thai Mule na bazie ginu, z miodem, chmielem i imbirem. Zacieramy rączki i mamy nadzieję, że obie karty będą aktualizowane zgodnie z “whythaisowską” zasadą co pół roku. Za smakiem i wszystkim tym, co widzicie na talerzach stoi Szef Kuchni Maciej Bartkowiak – zarówno w Poznaniu, jak i w Warszawie.

Pełna aromatycznych przypraw, wyrazistych smaków, świeżych warzyw i zapachów kuchnia tajska to idealny pomysł na rodzinny obiad, nasiadówki ze znajomymi i ważne okazje, np. urodziny. Na tajskie smaka mają także biznesmeni, którzy wybierają te miejsce na swoje ważne biznesowe meetingi.

“ Wierzymy w energię międzyludzką, dlatego tak ważny jest dla nas kontakt z Gośćmi i to, żeby czuli się u nas komfortowo.” – podkreśla właściciel Why Thai, Michał Niemiec.

My się z nim zgadzamy. Wierzymy w to, że wszystko to, co odczuwamy będąc w Why Thai to szczerość. Szczerość – zarówno w podejściu do klienta, jak i pracownika. Bo zadowolony pracownik jest najlepszym ambasadorem restauracji, a tam gości uśmiech, radość, przyjacielskie rozmówki i ogólne zadowolenie. Co może być dowodem na to, że HR w tym miejscu naprawdę daje radę? Fakt, że właściciel restauracji zabrał część pracowników do Tajlandii do szkoły gotowania! Nie dziwi nas zatem to, że Why Thai uzyskał (jako jedna z nielicznych w Polsce) tytuł Thai Select – przyznawany przez Ambasadę Tajlandii za autentyczność smaku. To niemałe wyróżnienie! Cała załoga bezustannie się doszkala w zakresie obsługi klienta i wiedzy sommelierskiej. Ich możliwości sprawdzicie w lokalu, czego serdecznie Wam życzymy.

Fotografia: materiały restauracji
Fotografia: materiały restauracji

Mamy dla Was wskazówkę, która pozwoli Wam na wypróbowanie jeszcze większej ilości dań w Why Thai! Jeśli jesteście większą grupą w tym miejscu – poproście o zaserwowanie dań na środek stołu, uśmiechnijcie się do obsługi o dodatkowe talerzyki, a tym sposobem każdy odnajdzie coś dla siebie! Smaki pikantne, słodkie, kwaśne, słone… prawdziwa eksplozja! No i doskonały sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi – nic tak dobrze nie nastraja, jak obecność ukochanych osób i wspólne smakowanie pyszności!

Jeżeli oprócz miłych doznań kulinarnych nasi Goście są dodatkowo zaskoczeni smakami to czujemy się w całkowicie spełnieni.” – powtarza Michał Niemiec, sprawca TEGO całego tajskiego zamieszania.

Małe ostrzeżenie dla tych, którzy zafiksowani są na poszukiwaniu małych posążków buddy i ciężkiego zapachu kadzideł w azjatyckich restauracjach. Tutaj tego nie ma! Na całe szczęście! W dobrze rozświetlonych pomieszczeniach, nie przytłaczających, stworzonych z miłością do nowoczesności… można swobodnie skupić się na najważniejszym czyli jedzeniu. Uwielbiamy także przeszkloną kuchnię, przez którą podglądamy kucharzy przygotowujących dla nas pyszności!

Przed udaniem się do Why Thai musicie zapamiętać również to, że europejski gość nie jest w stanie wytrzymać ekstremalnej ostrości dań, która jest na porządku dziennym w samej Tajlandii. Dlatego też w Why Thai skosztujecie dań w stylu Thai Spicy lub Regular Spicy. Jeśli jednak lubicie rozgrzewać się do czerwoności i czuć łzy na swoich policzkach po naprawdę ostrych potrawach – możecie wedle uznania uzupełnić je przyprawami, które podawane są przez obsługę tuż po złożeniu zamówienia. Można też poprosić kucharzy (rodowici tajowie!) o wykroczenie poza standardy. Odważycie się?

Wizytę w Why Thai rekomendujemy Wam jako egzotyczne wakacje i odskocznie od nudy i codzienności. Jeśli jesteście w tej restauracji – wrzucajcie zdjęcia do mediów społecznościowych z #MYTUJEMY – wtedy na pewno Was odnajdziemy!

WAŻNE INFO – ZAPAMIĘTAJ!
Adres: ul. Kramarska 7, Poznań
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 12:00 – 22:00
wtorek – sobota 12:00 – 23:00
niedziela: 12:00 – 22:00
Kanały social media: Facebook / Instagram
Przedział cenowy: kolacja na osobę z napojem to koszt około 50 PLN.
Dzielnica: okolice Starego Rynku

Why Thai to także restauracja w Warszawie, szczegółowych informacji na jej temat możecie uzyskać bezpośrednio z ich fanpage’a, który znajdziecie TUTAJ.

Wpis powstał dzięki uprzejmości Why Thai. Podziękowania za cierpliwość i wyrozumiałość dla managerki – Marii Karpińskiej.