8 miejsc, w których zjecie Pad Thai w Poznaniu

Jak już pewnie wiecie – PAD THAI to uwielbiana przez nas potrwa, na którą ochota przychodzi nam czasami kilka razy w tygodniu! Aby mieć wszystkie miejscówki serwujące ten przysmak w jednym miejscu stworzyliśmy krótkie zestawienie. Efekty naszych tajskich wojaży poniżej!

Kolejność miejsc w tekście przypadkowa (poza WHY THAI, którego uwielbiamy nad życie).

1/ WHY THAI, Kramarska 7

To nasz faworyt. Każdorazowo wybierając się na jedzenie do tej restauracji lub zamawiając PAD THAI do domu kierujemy się zasadą, pt. „Niech Będzie Tego Dużo”. Dlatego też często decydujemy się na wersję królewską PAD THAI by Why Thai – podawanego z krewetkami, tofu oraz kurczakiem.

2/ TASAKY, Za Bramką 1

Kolejna restauracja z azjatyckim jedzeniem. Pad Thaia zamawiamy tam tylko w towarzystwie bułeczek bao z menu dziecięcego. No bo szczęście (w naszym przypadku) chodzi parami!

3/ Restauracja Hatti, Woźna 13

Choć Restauracja Hatti serwuje głównie kuchnie indyjską, to posiada również kartę tajską. A w niej… PAD THAI, do tego Mango Lassi i gotowe! Mały miszmasz, ale możecie go polubić. Spróbujecie go tam w wersji z kurczakiem, owocami morza lub w wege odsłonie.

4/ Thai Fast Wok, Ratajczaka 18 (Pasaż Apollo)

Jak sama nazwa wskazuje ta miejscówka, to idealna opcja na szybki lunch. Choć pad thai tam jest nieco bardziej spolszczony, to i tak uważamy, że warto odwiedzić ten lokal i zanurzyć się w ich interpretacji tajskich smaków.

5/ Khao San Thai Street Food, Katowicka 53c/110

Poznańska Polanka wita tajski streetfood! Khao San to kolejna miejscówka, w której zjecie nasze ulubione danie – PAD THAIa oraz spróbujecie innych tajskich przysmaków, np. zupę tomkę. Menu krótkie, przedstawione na papierze imitującym tajską gazetę. Musicie ich posmakować!

6/ Pad Thai Restauracja, Matejki 48/49

Pamiętacie restauracje z rewolucji Magdy Gessler przy poznańskiej Plazie? Ten lokal przeniesiony został na Matejki 48/49 i oczywiście w jego menu znajdziecie… PAD THAIa – z krewetkami, z warzywami, z kurczakiem lub z mixem trzech mięs!

7/ Cafe La Ruina lub Raj, Śródka 3

Miejsce uwielbiane przez wielu Polaków. Choć my nie do końca tolerujemy ten poziom hipsterstwa… zalecamy Wam wybranie się i przetestowanie tego, co oferują. Poza tym spacer Śródką jest zawsze dobrym pomysłem!

8/ Avocado Restaurant & Wine, ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 29

Prosto z serca Jeżyc… razem z Azja Boxem do Tajlandii! Tak w skrócie można opisać wyprawę, którą proponuje Avocado swoim gościom. Pad Thai występuje tam w wersji z krewetkami, tofu i kurczakiem. Na Nocnym Targu Towarzyskim ta pozycja zrobiła niemałą furorę!

Z powyższych restauracji, np. Why Thai, Tasaky lub Avocado możecie zamówić z dowozem przez Glodny.pl. Jednak zalecamy Wam przede wszystkim wizytę – w zimne wieczory dobrze zaszyć się w klimatycznych lokalach i zamówić lampkę wina do posiłku!

BONUS

Jeśli jednak zostajecie w domu to mamy jeszcze jedną pad thaiową wskazówkę dla Was – jest nią OJAMI. W lutym 2017 wspólnie z poznańską firmą przygotowującą dania gotowe do gotowania ogarnęliśmy danie inspirowane MYTUJEMY… czyli PAD THAIA! Zamówicie go na www.OJAMI.pl, a zestaw kosztuje 40 PLN, co daje obiad dla osoby za 20 PLN. Poniżej zdjęcie poglądowe tego, jak to wygląda.

Przeczytałeś powyższy tekst? Podaj dalej. Pamiętaj, że dzielenie się jest trendi! Więcej na naszym Instagramie oraz fanpage’u Nasz oficjalnych hashtag – #MYTUJEMY – taguj, pozwól nam Ciebie odnaleźć.