2018 – PODSUMOWANIE, KTÓRE POZWOLI WAM LEPIEJ NAS POZNAĆ

2018 za nami! Kolejny rok naszych jedzeniowych przygód, kolejne doświadczenia, smaki i inspiracje. To były dobre czasy, zdecydowanie! Postanowiliśmy podzielić się z Wami telegraficznym skrótem działań MYTUJEMY z mijającego roku. Gdzie byliśmy? Co zjedliśmy? Co było czytane i oglądane? Zajrzyjcie poniżej!

Nasza strona pojawiła się na Waszych ekranach ponad 600 000 razy. Przybyło nam ponad 200 000 nowych użytkowników, najwięcej z miast: Poznań, Warszawa, Wrocław i Kraków. ZŁOTA PIĄTKA najchętniej czytanych tekstów w 2018 roku to:

 

Na naszym kanale na Facebooku przybyło Was ponad 3 tysięcy, a nasze konto na Instagramie śledzi już prawie 36 000 z Was! Dzięki, że jesteście, że śledzicie publikowane przez nas materiały, że chętnie podsyłacie nam gastrociekawostki, inspirujecie i tworzycie społeczność MYTUJEMY.

CO JEDLIŚMY

Zaczynając od tego, co najważniejsze, czyli JEDZENIA. W 2018 roku odwiedziliśmy kilkadziesiąt restauracji, a na instagramowym koncie MYTUJEMY opublikowaliśmy aż 501 apetycznych wpisów! Nasze publikacje wywołały 430 000 serduszek – Waszych reakcji. Największą popularnością cieszyły się ujęcia z: gruzińskiej piekarni na Dąbrowskiego, Nocnego Targu Towarzyskiego, Jarmarku Świątecznego, Tłustego Czwartku, Wielkanocy, zapiekanek Bufet Truck, zapiekanek z krakowskiego Placu Nowego, ziemniaczanych pyszności z Szybka Pyra oraz słodkości z poznańskiej kawiarnii PLAN. Zresztą, zobaczcie o czym mowa poniżej!

Ale nie samymi restauracjami żyjemy! Nadmiar obowiązków i nowe wyzwania zawodowe sprawiły, że coraz częściej zamawialiśmy szamkę z dowozem. Łącznie w 2018 roku złożyliśmy 105 zamówień na jedzenie z dowozem. Najczęściej zamawialiśmy z : Wyczesane Porki, Zdolni, Why Thai Express, Pizza nel Mercato, Buffbus Pizza Truck.

GDZIE BYLIŚMY?

Choć kochamy Poznań, uwielbiamy wychylać nosy poza ramy naszego miasta i szukać inspiracji. Poznawać nowe gastrokoncepty i brać udział w fenomenalnych projektach!

W 2018 roku odwiedziliśmy miasta w Polsce takie jak: Łódź, Kraków, Wrocław, Warszawa, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynię, Sopot, Karpacz, Szklarską Porębę, Kołobrzeg, Leszno.

Dalej było nam mało, dlatego kilka razy wsiedliśmy na pokład samolotu bądź busa odwiedziliśmy: Anglię (Londyn), Grecję (Korfu), Chorwację (Pula), Niemcy (Berlin), Francję (Paryż) i Hiszpanię (Walencja, Madryt, Toledo).

Podlinkowaliśmy dedykowane tym miastom przewodniki – jeśli wybieracie się w te strony, koniecznie zajrzyjcie!

Korfu, Grecja (2018)
Toledo, Hiszpania (2018)

NIECO KULTURALNIE

Nie samym jedzeniem człowiek żyje! Jednym z postanowień na 2018 było więcej kultury. Chcemy wiedzieć, co się dzieje, zachować otwarte umysły i nieustannie karmić się nowymi inspiracjami!

Pojawiliśmy się na takich festiwalach oraz koncertach: Męskie Granie Poznań, OFF Festival, OSTR, PRO8L3M, Dawid Podsiadło, BRODKA, Natalia Przybysz, Adi Nowak, Bajm, Ania Dąbrowska.

Obejrzeliśmy takie filmy (wybieramy tylko te, co bardzo polecamy!): Moonlight, Dziewczyna z portretu, Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi, Trzy billboardy za Ebbing, Missouri, Przełęcz ocalonych, Dunkierka, Uciekaj!, Anihilacja, Climax, Bohemian Rapsody, Narodziny gwiazdy, Amerykański Mem, 7 uczuć, Juliusz, Mamma Mia 2, Whitney, Twarz, Kobiety Mafii, Czerwona Jaskółka.

Oraz takie seriale: American Crime Story, Manhunt: Unabomber, Homeland, Dom z papieru, Sense8, Opowieść podręcznej, Ślepnąć od świateł, Wielkie kłamstewka, Bodyguard. No i oczywiście Kuchenne Rewolucje i Chef’s Table.

Przeczytaliśmy takie książki: Małe życie by Hanya Yanagihara, Make Photography Easier by Kasia Tusk, Ślepnąc od Świateł by Jakub Żulczyk, A ja że jej powiedziała by Nosowska, SEXED PL by Anja Rubik, Rzeczy, których nie wyrzuciłem by Marcin Wicha, Długi film o miłości by Jacek Hugo Bader oraz kilkanaście ebooków oraz książek dotyczących marketingu, komunikacji online, psychologii zarządzania.

DUŻE PROJEKTY – LUBIMY TO!

Zrealizowaliśmy dwie kampanie społeczne dla Miasta Poznań – Jedzielnia, która polegała na promocji poznańskich targowisk (LINK) oraz #NIETONIE traktująca o przemocy w życiu nocnym Poznania (LINK).

Jedzielnia na Rynku Jeżyckim
MYTUJEMY: nocą, czyli nasze zestawienie w papierze

Współtworzyliśmy Nocny Targ Towarzyski. To już druga edycja – nie możemy w to uwierzyć! O tym, czego nauczyliśmy się przy organizacji pierwszego cyklu, dowiecie się z jednego z najbardziej osobistych tekstów na naszym blogu.

Stworzyliśmy autorski cykl w papierowej wersji magazynu TUU, na łamach którego odkrywamy kolejne dzielnice Poznania. Przedstawiamy tam nasze ulubione miejsca, nie tylko z jedzeniowego punktu widzenia.

Przeprowadziliśmy kilkadziesiąt szkoleniowych z zakresu obsługi mediów społecznościowych i szeroko pojętego marketingu dla restauracji. Wśród nich także nasz wykład podczas Jemy w Łodzi Food Fest – festiwalu, którego honorowym patronatem był łódzki Urząd Miasta.

Łącznie w 2018 jako specjaliści od komunikacji online obsłużyliśmy ponad 30 klientów. Wliczamy tutaj strategię, egzekucję, produkcję materiałów wideo oraz foto na potrzeby social mediów, Facebook Ads i szeroko pojęte doradztwo komunikacyjne. Dużą popularnością wśród naszych klientów cieszyły się audyty dotychczasowych działań restauracji pod kątem marketingowym.

________________

Ufffff, sporo tego! A na 2019 planujemy jeszcze więcej!  Zostań z nami – upewnij się, że obserwujesz nas na Instagramie oraz Facebooku i jesteś na bieżącą z newsami ze świata MYTUJEMY.