POZNAŃ NOCĄ – gdzie warto pójść?


Kiedy jesienne miesiące przynoszą krótkie dni i przygnębiająco długie noce, przychodzi pora na reorganizację czasu. Bo jak żyć, gdy ciemności zakrywają niebo już po 16:00, a Netflix, koc i gorąca kawa przestały już być wybawieniem? Gdy ulubione letnie miejsca zapadły w sen zimowy, a ogródki czekają na pierwsze odwilże i powroty wiosny? Przed Wami lista miejsc, w których warto jeść, pić i bawić się nocą w naszym mieście!

Tekst to rozszerzenie specjalnego zestawienia, które stworzyliśmy na potrzeby nowego numeru magazynu TUU – Po Ciemku. Zajrzyjcie na ich fanpage, by sprawdzić adresy dystrybucji. Cena wydania to 0,00 PLN.

TUU magazyn – po ciemku 012

NA WYJĄTKOWĄ NOC / PRÓŻNOŚĆ / Niepodległości 8a – Tajemnicza lokalizacja w starej kamienicy, zalotne koktajle i najgłośniejsze koncerty tego sezonu. Zapach szampana i próżnych przyjemności. Żadne słowa nie opiszą doświadczenia, które spotka Was w samym centrum miasta. Szykujcie najbardziej wymyślne stylizacje i dajcie się uwieść tej kuszącej zagadce. PS. Co środę odbywają się tu pokazy Burleski!

NA KOKTAJLE PEŁNE PASJI / ŹRÓDŁO BAR / Taczaka 15 – Tu koktajlowa wyobraźnia nie zna granic – odwiedźcie malutki lokal przy Taczaka i odkryjcie świat drinków z historią. Poznajcie mapy smaków, porozmawiajcie z barmanami, zasiądźcie przy jednym z wysokich stolików i zapomnijcie o rzeczywistości. W Źródle rozmowy nie mają końca, a zasięg internetowy nieco szwankuje. Jak dobrze!

NA MUZYCZNĄ PRZYGODĘ / TAMA / Niezłomnych 2 – Artyści z całego świata, fenomenalna sala i historyczna lokalizacja. Bajeczna atmosfera i wrażenia wizualne, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Scena Nocna w Poznaniu bez TAMY nie byłaby taka sama.

Koktajle w źródło.bar
Pokaz Burleski w Próżności
Koncert w TAMIE
Coctail Bar w Próżności


NA HISZPAŃSKĄ KOLACJĘ / WINIARNIA POD CZARNYM KOTEM / Wolsztyńska 1 – Miejsce kultowe, od lat odwiedzanie przez Poznaniaków w każdym wieku. Pyszna, ciepła kuchnia, tapasy i wino, które przeniosą Was na ulice Madrytu i Barcelony. W Kocie koniecznie spróbujcie słynnych gnocchi all salvia – znajomi będą Wam dziękować przez następne miesiące za podzielenie się tymi smakami!

NA WINO I TAPAS / MOJA WINA / Kwiatowa 11 – Kuchnia ciepła i zimne tapasy, ogromny wybór win i niezobowiązujący klimat. Mały lokal przy ul. Kwiatowej sprawdzi się zarówno podczas romantycznej randki, jak i weekendowego wyjścia ze znajomymi. Tu warto skusić się na świeże owoce morza i intrygującą paellę. I na co komu hiszpańskie wakacje, skoro gorącą Españę mamy tutaj?

Uczta w Moja Wina
Wnętrze Winiarni pod Czarnym Kotem

Inne winne miejsca polecane przez nas znajdziecie w artykule GDZIE NA WINO W POZNANIU?

Cheeers!

NA NOCNE JEDZENIE / DOMU KITCHEN & FRIENDS / Wrocławska 18 – Jedno z niewielu miejsc z kuchnią otwartą po 23:00. Szerokie menu i cała masa klimatycznych zakątków w lokalu sprawia, że często wracamy tu z dużą grupą przyjaciół. Lokalizacja w ścisłym centrum, kultowa „domóweczka” i lekki klimat.


NA BEFORE & AFTER / BISTRO TANCERECZKA / Wrocławska 18 – Starsza siostra restauracji DOMU. W Tancereczce w weekendy zjecie śniadania już od 4:00 rano! Do tego przegryzki i klasyki kuchni polskiej dostępne przez całą noc, stawiająca na nogi gruszkówka i przyjemne wnętrze. Choć zawsze spotykamy tu tłumy, trudno znaleźć miejsce z takim klimatem wokół Starego Rynku.

Uczta w DOMU
in a cold, cold night…

NA WIECZÓR PEŁEN TAJEMNIC / DASH / Kamienica przy Ratajczak – Jeśli szukacie prawdziwie intymnego miejsca, w którym zaszyjecie się z przyjaciółmi zimową nocą, wsłuchując się w dźwięki muzyki i kosztując doskonałe Pornstar Martini, dajcie się zagubić na ul. Ratajczaka. Jeśli Wam się poszczęści, traficie do ukrytego koktajl baru. Niech pastelowa klatka schodowa będzie Waszym drogowskazem! PS. Wybierzcie drzwi po lewo.

Z WIDOKIEM / MUS BAR & VIEW / WIEŻOWIEC BAŁTYK – Doskonali barmani, palarnia pod chmurką i najpiękniejszy widok w całym mieście. Tu czujemy się prawie jak w Nowym Jorku!

NA SZALONE PLĄSY / KLUB HAH / MAŁE GARBARY 6 – Miejsce, do którego chodziłaby Britney Spears, gdyby żyła w Poznaniu. Polskie klasyki, hity z satelity, MTV sztosy – wszystko w jednym miejscu, a na parkietach gęsto i gorąco. LGBT friendly.

Koktajle w DASH
Widok z MUS BAR & VIEW

NA PONCZ W NAJBARDZIEJ RÓŻOWYM SPOCIE / PRZELOT / GOŁĘBIA

DJskie sety z widokiem na malutką uliczkę, różowy neon, rozgrzewający poncz i kolorowe szoty. Na before, after i pełnoprawną imprezę Przelot jak znalazł!

NA JEDZENIE I PICIE PÓŹNĄ NOCĄ / DRAGON / ZAMKOWA

Miejsce legenda. Koncerty, rozmowy, zimne piwo i jeden z najpiękniejszych ogródków w mieście. Na ciepłe i zimne wieczory. Do tego całkiem udana kuchnia! Lubimy na pełen luz.

Słynny neon w Przelocie!

NA SPECJALNĄ OKAZJĘ / NOC W PALMIARNI POZNAŃSKIEJ

Kilka razy do roku nasza palmiarnia organizuje nocne zwiedzanie – to jedyna okazja, by zobaczyć egzotyczne rośliny w świetle księżyca. Ten wyjątkowo mroczny klimat pozwala na odkrycie roślinnego świata w zupełnie nowym wymiarze. Śledźcie fanpage PP, by wytropić kolejne daty.

Noc w Palmiarni Poznańskiej
Moc zieleni!

A TERAZ MAMY COŚ WAŻNEGO DLA WAS.

Nocne podróże nie zawsze są przyjemne. Towarzyszą im upojenie alkoholowe, odurzenie, chore zachowania i często nieustające poczucie niebezpieczeństwa. Dlatego razem z Miasto Poznań zachęcamy Was do dołączenia do kampanii #NIETONIE.

To nie podryw, ani flirt. To nie gra. To każda forma kontaktu seksualnego, którego nie chciałaś/łeś. Występuje zawsze, gdy mówisz, lub nie jesteś w staniepowiedzieć „nie” – także w stałym związku. Może łączyć się z szantażem, groźbami, czy też nadużyciem Twojego zaufania.

Doznałaś/eś przemocy seksualnej? Zgłoś się się do miejskiego Punktu Interwencji Kryzysowej: ul. Niedziałkowskiego 30, 61-578 Poznań, tel. 61 835 48 65 (czynny 24/7), e-mail: [email protected] POMOŻEMY!

#NIETONIE – dowiedzcie się więcej na www.nietonie.com.