POZNAŃSKIE TARGOWISKA, KTÓRE WARTO ZNAĆ

JEDZIELNIA to jedna z tych inicjatyw, którą pokochaliśmy całym sercem. Comiesięczne spotkania na poznańskich targowiskach były dla nas niepowtarzalną okazją do odkrycia miejsc, w których nie bywaliśmy na co dzień.

Czym jest JEDZIELNIA? To projekt, który ma na celu promowanie poznańskich targowisk, objęty patronatem Miasta Poznań. Zaangażowaliśmy się w niego pro bono i mamy dla Was masę fotografii, którymi chcielibyśmy się podzielić.

GDZIE PO WARZYWA, OWOCE I NIE TYLKO W POZNANIU?

1/ RYNEK JEŻYCKI

2/ RYNEK ŁAZARSKI

3/ RYNEK WILDECKI

4/ GRUNWALD / RYNEK ul. ŚWIT

5/ RYNEK PRZY PLACU WIELKOPOLSKIM

Inne lokalizacje targowisk to, np. Plac Bernardyński (artykuły spożywcze), Targowisko Dolna Wilda (Bema, zaraz za Multikino 51, artykuły przemysłowe), Targowisko Urbanowska (artykuły przemysłowe), Targowisko Bukowska (nasiona / sadzonki / warzywa), Targowisko Racjonalizatorów (przy zbiegu ulic Racjonalizatorów, 28 czerwca 1956r. oraz Kasztanowej). Więcej informacji szukajcie na stronie targowiska.com.pl.

Jesteśmy przekonani, że jeśli wyjdziecie w sobotę rano i pospacerujecie trochę swoim osiedlem to natraficie na mniejszego lub większego kalibru targ, na którym można zakupić sporo dobroci od lokalnych dostawców i mikroprzedsiębiorstw rolnych lub agroturystycznych.

Spodobał się tekst? Podaj dalej. Zachęcamy też do zajrzenia do naszej sekcji WIZYTÓWKI – autorskiego działu, w którym znajdziesz artykuły poświęcone naprawdę wyjątkowym miejscom.