Najlepsze parki i atrakcje na świeżym powietrzu w Poznaniu

Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie poznańskie parki (I NIE TYLKO), w których się relaksujemy. Wszystko po to, abyście i Wy mogli odpocząć, np. w niedzielę wolną od handlu i wkroczyć w nowy tydzień w błogich nastrojach.

1/ Cytadela
Gdyby na tej przestrzeni ustawić kilka palm, to śmiało Cytadela mogłaby konkurować z uwielbianym przez nas Parc de la Ciutadella w Barcelonie. Tutaj jest radość, mnóstwo zadowolonych ludzi, piękne uliczki i Rosarium czyli szkółka róż ogrodowych. Na terenie Cytadeli znajdziecie także restauracje Umberto.

2/ Park Szelągowski
Zabytkowy park położony na skarpie doliny Warty. Jazda na rolkach wskazana!

3/ Park Willsona
Stąd już tylko kilka kroków do Palmiarni Poznańskiej. Warto zajrzeć i miło spędzić czas!

4/ Park Kasprowicza (ARENA)
Okolice hali widowiskowo-sportowej na poznańskim Łazarzu. Stosunkowo blisko Parku Willsona oraz City Parku. Wymarzone miejsce na piknik ze znajomymi lub rodziną.

5/ Park przy Os. Piastowskim i Wartostradzie
Tereny nieopodal Wartostrady. Dużo boisk, placów zabaw, zielonej trawki i sielankowych klimatów!

6/ Park Jurija Gagarina w Poznaniu
Dodany tutaj z sentymentu. Mateo swoją przygodę z Poznaniem zaczynał właśnie w tych okolicach i po tym parku przemieszczał się niemal każdego dnia. Niedaleko Ronda Solidarności.

7/ MALTA
Tego miejsca nie trzeba jakoś specjalnie przedstawiać. W okolicy: fontanna, ośrodek rekreacji Malta Ski, Termy Maltańskie, tor saneczkowy, park linowy, pole do gry w mini golfa, Galeria Malta & more.

8/ Park Wodziczki
To przedsmak Parku Sołackiego. Idealna trasa na poranne przebieżki albo jazdę jednośladem.

9/ Park Sołacki
W tym miejscu czas się zatrzymuje. Siadacie na ławeczce i po prostu… odpoczywacie! Dookoła przepiękne wille. Chcielibyśmy mieszkać w tej okolicy!

10/ Park przy ul. T. Kutrzeby – ul. Ks. Józefa
Okolice Collegium Da Vinci stoją przed Wami otworem. Sprawdźcie w niedzielę, a zaraz potem powędrujcie na kawkę do Piece of Cake.

11/ Park przy Operze (Fredry) 
A tutaj… a tutaj przychodziło się, gdy uciekało się z zajęć i wpatrywało się w tą fontannę, a zaraz potem w Operę i marzyło o czasach bez nauki.

12/ RUSAŁKA
Okolice jeziora na poznańskim Golęcinie. Jest tam przepięknie! Plaża, ścieżki rowerowe w sercu lasu, domki letniskowe. Wiecie, że kręcono tam Ogniem i Mieczem? Tamtejsze jezioro zagrało „Dniepr”.

13/ Nocny Targ Towarzyski
Miejsce spotkań przy Kolejowej 23. Bezaapelacyjnie jeden z najgorętszych adresów ostatnich dwóch lat. Koncerty, Pokazy Kulinarne, restauracyjne pop-upy, foodtrucki… a przede wszystkim – TOWARZYSKOŚĆ!

14/ Brzeg Wschodni
Znajdziecie ich przy Wartostradzie, w kierunku Hetmańskiej. Miejscóweczka z plażą, pizzą od Sztos oraz barem. Tam nawet w godzinach południowych ludzie tańczą. Czy to Berlin?

15/ Ogródek Przyjemność, WILDA
To miejsce bezapelacyjnie zmienia poznańską Wildę. Niepozorny ogródek, który tętni życiem. Szprycery i pizza umilają czas… wielkie wow! A po więcej ogródkowo-parkowych propozycji sięgnijcie do naszego (top) tekstu: 10 ogródków w centrum Poznania, które skradły nasze serca. 

16/ KONTENERART
Nadwarciańskie centrum kultury, sztuki i miejsce rekreacji przy Ewangelickiej.

17/ WARTA i jej okolice
Tutaj wiadomo o co chodzi! Nie raz grillowaliśmy i zawsze było mega!

Polubiłeś powyższy tekst? Podaj dalej. Więcej na naszym Instagramie lub fanpage’u. Nasz oficjalnych hashtag – #MYTUJEMY – taguj, pozwól nam Ciebie odnaleźć.