WIZYTÓWKA #6 – TRATTORIA & DELIKATESY VICOLO

Mała Italia na Marcelinie – z tym określeniem z pewnością spotkaliście się, śledząc nasz Instagram! O kim mowa? Zapraszamy Was do zapoznania się z historią pełną słońca, świeżego makaronu, pizzy & zapachu świeżych ziół – dziś bowiem opowiemy Wam o Rodzinie Vicolo!

RODZINA VICOLO, CZYLI…

Mowa o tak naprawdę 3 lokalach, które wspólnie tworzą małą, włoską przestrzeń w sercu jednego z nowoczesnych, poznańskich osiedli. Trattoria Vicolo to od kilku miesięcy jedna z naszych ulubionych restauracji! Na kolację, obiad z rodzinką – wracamy tam co miesiąc, choć wcale nam nie po drodze! Spróbujecie tu nie tylko doskonałych klasyków – pizzy & past, ale także pysznych, włoskich dań w oparciu o świeże produkty, pachnące Italią.

Uzupełnieniem restauracji są Delikatesy Vicolo – wyjątkowe miejsce, w którym zakupicie włoskie produkty. Od aromatycznych serów (wśród nich nasze ulubione – mozzarella di bufala & burrata), doskonałych wędlin, przez napoje, wina i piwa, na makaronach, oliwkach, oliwach & słodkościach kończąc. Wiele z nich to na tyle unikatowe produkty, że nie znajdziecie ich nigdzie indziej!

Obok Delikatesów znajdziecie także Manufakturę, miejsce, w którym dzieje się magia! To tu tworzone są słynne, świeże domowe makarony – spaghetti, tagliatelle, penne czy ravioli z zaskakującymi farszami. Na całym osiedlu rozlega się doskonały zapach słodkości – w Trattorii spróbujecie także przepysznych włoskich deserów tworzonych przez tutejsze cukierniczki.

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?

Będąc na studiach – Kasia z Mateuszem, czyli dziś główne twarze stojące za Trattorią, wpadli na pomysł stworzenia miejsca serwującego proste dania z wykorzystaniem oryginalnych składników. A to wszystko stało się pomiędzy podczas przerw od pisania pracy magisterskiej!

“Kuchnia włoska obecna była w naszym życiu już wcześniej. Kasi Mama – osoba o talencie i wielkim sercu do kuchni włoskiej od zawsze uczyła nas, że proste i świeże składniki są podstawą dobrej kuchni.” – mówią założyciele Trattorii.

Stąd powstał pomysł stworzenia przy restauracji włoskich delikatesów – by po wyjściu z restauracji każdy z nas mógł odtworzyć zapamietane smaki, oczywiście z oryginalnych produktów. Krojone wędliny (Salami Milano & Spianata Piccante) oraz doskonałe sery (Stracchino, Pecorino Romano) można nabyć na miejscu i przygotować prawdziwie włoską ucztę dla znajomych bądź zamówić w Delikatesach pełną deskę wędlin i serów i odebrać osobiście! Gwarantujemy Wam – Wasi przyjaciele będą Wam wspominać te smaki przez następne miesiące! Wszystkie produkty przywożone są prosto z Włoch, przez Mateusza osobiście. Zresztą, to właśnie oni pokazali nam, że Italia nie samym winem stoi! Piwo Colessi z regionu Marche to prawdziwy hit w Trattorii, którego i Wy musicie spróbować… To smak niepodobny do żadnego innego!

DLACZEGO WŁAŚNIE WŁOCHY?

Właściciele potwierdzają, że to właśnie pełne otwartości i uśmiechy przysposobienie & pozytywne myślenie to coś, za co sami kochają Włochy i co pragnęli przenieść na ulice poznańskiego Marcelina. No i to pyszne jedzenie… Kasia z Mateuszem to prawdziwi fani gelato & wierni wielbiciele włoskich, lokalnych winnic. Marzą, by zwiedzić każdy rejon tego słonecznego kraju, bo w końcu… Italia nie tylko pizzą stoi!

Mocno podpytujemy, dlaczego właśnie Marcelin stał się miejscem, gdzie rozwinęli swój biznes.

“Od zawsze brakowało nam dobrej miejscówki na obiad po zachodniej części Poznania, w okolicy Ławicy  i osiedla Bajkowego. Chcieliśmy, aby trattoria powstała w pobliżu naszego domu rodzinnego. Decyzja o miejscu była więc prosta.”

Włoska filozofia jest więc tu obecna od samego początku!

NASZE TYPY Z MENU

Będąc w Trattorii, zdecydowanie poczujecie ten śródziemnomorski klimat. Młode, uśmiechnięte twarze zawsze pomagają nam wybrać coś wyjątkowego. Uwielbiamy pozycje z tablicy, tzw. Dania Dnia – każde z nich warunkowane jest nową dostawą, dlatego tak bardzo kochamy tu wracać na owoce morza, które docierają na Marcelin prosto z targu z Wenecji. Do teraz nie możemy zapomnieć smaku ravioli z farszem z ricotty i szpinaku! Nasze inny typy ze stałego menu to zdecydowanie:

  • MOZZARELLA DI BUFALA Z POMIDORKAMI CHERRY – nasza sprawdzona przystawka!
  • SPAGHETTI VONGOLE (menu z tablicy) – w miejsca przeniesie Was do włoskiej restauracji przy plaży
  • STEK Z MIECZNIKA Z SAŁATKĄ (menu z tablicy) – najlepsza ryba w mieście!
  • CROSTINI CON STRACCHINO E CIPOLLA ROSSA, czyli grzanki z włoskiego pieczywa z krowim serem Stracchino i konfiturą z czerwonej cebuli

 

Sama restauracja to przykład ciepłego, prostego wnętrza, przepełnionego gwarem rozmów, zapachem świeżo wypiekanej pizzy czy świeżych ziół. To właśnie ta uniwersalność sprawia, że nieustannie tam wracamy – zabieramy rodziców, przyjaciół i bliskie osoby, o których wiemy, że nigdy sami by tam nie dotarli! Wychodzimy z pełnymi brzuchami, bąbelkami COLLESI w głowach i błogimi uśmiechami. I tak za każdym razem!

WAŻNE INFO – ZAPAMIĘTAJ!

Trattoria Vicolo
Adres: ul. Marcelińska 96C/221, Poznań
Dzielnica: Marcelin
Godziny otwarcia:
poniedziałek: zamknięte
wtorek – czwartek: 12:00-20:00
piątek – sobota: 12:00-21:00
niedziela: 12:00-20:00

Delikatesy Włoskie Vicolo
Adres: ul. Marcelińska 100/210, Poznań, naprzeciwko Trattorii
Dzielnica: Marcelin
Godziny otwarcia:
poniedziałek: zamknięte
wtorek – sobota: 11:00-19:00
niedziela: 12:00-20:00

Kanały social media: FB Trattoria Vicolo / FB Delikatesy Włoskie Vicolo / Instagram

Wpis powstał dzięki uprzejmości Trattoria Vicolo. Dziękujemy za zaufanie.