SOKOWA DIETA OCZYSZCZAJĄCA LYFE IN A JUICE – TAK czy NIE?

LYFE Diet Catering możecie kojarzyć chociażby z naszych Insta Stories. Choć ta poznańska firma rozpoczęła od dostarczania diet dla osób pragnących poprawić swój wygląd i dbających o zdrowie, my zainteresowaliśmy się ich dodatkowym filarem – dietami oczyszczającymi i odchudzającymi w formie soków, które za pośrednictwem firmy kurierskiej wysyłają do Klientów w całej Polsce. O naszych spostrzeżeniach opowiadamy w tekście poniżej. Zainteresowani? Do lektury!

LYFE in a Juice – to właśnie w ten sposób nazwane zostały przygotowywane przez LYFE Diet Catering diety oczyszczające w postaci soków. Zgodnie z informacjami znajdującymi się na stronie LYFE – diety te wspomagają w oczyszczaniu organizmu z toksyn oraz w traceniu zbędnych kilogramów. LYFE w procesie tworzenia kuracji oczyszczających korzysta z najnowszej technologii wyciskania na zimno soków, czyli cold press. W 500 mililitrowych butelkach zamykają składniki mineralne oraz witaminy z całej gamy owoców oraz warzyw.

Soki LYFE przyśpieszają przemianę materii, pozytywnie wpływają na wygląd włosów, skóry, paznokci oraz działają przeciwnowotworowo – wszystko to za sprawą sporej ilości fitoestrogenów i antyoksydantów zawartych w roślinach. Podkreślają jednak, że nie należy stosować kuracji zbyt często. LYFE zaleca powtórkę co 2-3 miesiące. Wśród smaków znajdziecie także te pozyskiwane z tzw. super food, np. Jarmużu, baobabu, spiruliny, awokado, mango, mleka kokosowego czy nasion chia.

W ofercie LYFE dostępne są trzy kuracje:

  • FALL IN LOVE – 1300 kcal – przeznaczona dla osób rozpoczynających przygodę z oczyszczaniem
  • IN LOVE – 1000 kcal – przeznaczona dla osób, które wcześniej korzystały już z diety redukcyjnej lub oczyszczającej
  • ADDICTED – 800 kcal – przeznaczona dla osób, które korzystały już wcześniej z detoxu

 

My kilkakrotnie korzystaliśmy z tej pierwszej. Choć na początku podchodziliśmy do tego pomysłu sceptycznie… zaryzykowaliśmy. Zamawiając soki od LYFE otrzymaliśmy każdorazowo 6 butelek po 500 mililitrów (turbokolorowe, nafaszerowane wyżej wspomnianymi super foods czy też bardziej powszechnymi warzywami lub owocami), zapakowanych w piękne tekturowe opakowanie. Do każdego zestawu dodatkowo dostawaliśmy instrukcję obsługi oraz pakiet herbat ziołowych, które pomagały przetrwać nam chwile grozy, jakimi były godziny bez uwielbianego przez nas szamania.

Choć o cudach w postaci zrzucenia 20 kilogramów Wam nie napiszemy, to musimy przyznać, że te kuracje to niesamowity sprawdzian samego siebie, swojej cierpliwości oraz wytrwałości. Za każdym razem borykaliśmy się z pytaniem – Czy damy radę? Ależ owszem… daliśmy! Nie da się ukryć, że po kuracji czuliśmy się na pewno lżej, a po kilku dniach ponoć można zrzucić kilka kilogramów. Diety sokowe to idealne rozwiązanie na ciepłe dni – wtedy organizm aż prosi się o przyjmowanie pokarmu w postaci płynnej. My z owych skorzystaliśmy zimą oraz latem – w przypadku pierwszego było nam o wiele trudniej, ale wypicie ciepłej herbaty ziołowej powodowało, że mieliśmy ochotę na dalszą kontynuację naszej sokowej przygody.

Zaciekawieni tematem, postanowiliśmy odezwać się do trenerki personalnej – Olgi Lipczyńskiej, korzystającej z tego typu kuracji kilkakrotnie, w celu uzyskania większej ilości informacji na ich temat.

Fotografie z powyższego kolażu wykonała Olga Jędrzejewska.


Czego się dowiedzieliśmy?

  1. Soczki dają poczucie lekkości, a kilkudniowa kuracja w jej przypadku poprawia wygląd skóry oraz ogólne samopoczucie (znika ból głowy, który spowodowany w jej przypadku najczęściej był piciem dużej ilości kawy).
  2. Dieta sokowa to rarytas i nie powinno stosować się go zbyt często. Nigdy nie zastąpi ona normalnej diety, nawet mimo wysokiej kaloryczności. Właśnie dlatego oferta LYFE umożliwia kurację na 1/3 lub 5 dni.
  3. Podczas kuracji sokowej nie powinno się wykonywać zwiększonej aktywności sportowej. (Odstawiamy biegi, crossfity, trampoliny, itp)
  4. Warto wybrać odpowiedni moment na przeprowadzenie takiego detoksu. Spora ilość obowiązków i stres związany z ich wykonaniem na pewno nie sprzyja detoksyzacji.
  5. Zrób sobie detoks wtedy, gdy będziesz na to w 100% zdecydowany.

 

Jeśli jesteście ciekawi jak to działa, chcecie wyrobić w sobie nowe nawyki i sprawdzić jak wiele Wasz organizm jest w stanie przetrwać – spróbujcie. My jesteśmy na tak. Nie negujemy tego typu pomysłów, albowiem są tam warzywa i owoce, które na co dzień często pomijamy i traktujemy jako zło konieczne. Nie bójmy się ich. Są super!

Więcej informacji na temat soków uzyskacie na stronie internetowej LYFE. My ze swojej strony zalecamy konsultację takiej kuracji z dietetykiem LYFE – pomoże Wam on dopasować odpowiednią kurację do Waszego trybu życia.

Myślisz, że ktoś z Twoich znajomych może być zainteresowany tym tematem? Podaj tekst dalej!

Tekst powstał dzięki uprzejmości założycieli LYFE oraz Olgi Lipczyńskiej.