NAJBARDZIEJ INSTAGRAMOWE KNAJPY W POZNANIU

Kiedy kilka lat temu po raz pierwszy opisaliśmy poznańskie restauracje jako „instragramowe” na łamach ELLE.pl, nie każdy przyjął nas pozytywnie. Dziś inspiracyjna aplikacja na trwałe weszła do naszego życia, pozwalając nam na odkrywanie nowych miejsc, pasji, książek i potraw. termin „instagramowy” pojawia się w codziennych rozmowach i nikogo już to nie dziwi!

Rozpoczynamy nasz nowy cykl, w których opowiemy Wam o miejscach z wysokim faktorem instagramowalności. To takie, które cechuje wyjątkowość, niezwykła estetyka, świetne światło i to coś, co sprawia… ze zdjęcia wychodzą tam same! Na pierwszy rzut idą wnętrza. Odkryjcie naszą subiektywną listę najbardziej instagramowych restauracji i kawiarnii w Poznaniu z kategorii #interior!

1/ DZIEWCZYNY I SŁODYCZE / Górna Wilda 85

Kawiarnia z wnętrzem nieoczywistym. Są tu nasze ulubione elementy – różowy neon, marmurowe stoliki, piękne połączenia kolorystyczne, złote elementy. Czujemy się tu totalnie świetnie! Na Wildzie rośnie nam nowy, inspirujący fyrtel. Nie możemy doczekać się kolejnych, nowych miejscówek!

2/ PARLE PATISSERIE / Grunwaldzka 33C

Francuskie bistro, które zachwyca za każdym razem. Przeszklony, pełen światła lokal, zielone malunki na ścianach, olbrzymia monstera i przepiękna lada, która kryje cukiernicze dzieła sztuki. Jemy też oczami, prawda?

3/ NIFTY NO 20 / Żydowska 20

Śmiało możemy powiedzieć, że wnętrza restauracji hotelu Puro były pierwszymi, które zrobiły na nas tak ogromne wrażenie. Przestrzeń knajpy wypełnia doskonały bar i perełki designu. Uwielbiamy za długi, drewniany stół, żółte lampy i ukryte patio, na którym spędzamy letnie wieczory.

4/ ŚWIĘTY / Kraszewskiego 12

Nowy, mocny zawodnik na jeżyckim rejonie. Lokal Świętego to boskie, niebieskie stoły, wysokie okna, odrapana ściana i wyjątkowy bar. Do tego polne kwiaty, zapach świeżo wypieczonego chleba i delikatne światło. Niewymuszona swoboda – to lubimy!

5/ ALE KOSMOS / Lewandowskiej 9

Malutka przestrzeń, która inspiruje. Uwielbiamy ALE KOSMOS za całą masę boskich roślin, za ceglaną ścianę i meble z historią. No i ten słynny stoliczek przy oknie z widokiem na ul. Lewandowskiej… Jest pięknie.

6/ MOJA WINA / Kwiatowa 11

Malutka winiarnia z wnętrzem pełnym perełek! Złoto-różowy bar, aksamitne poduszki, skarby designu, do tego boskie naczynia i betonowe ściany. Ta mieszanka wybuchowa sprawdza się w 100%!

7/ ZIELONA WERANDA / Paderewskiego 7

Jedno z najpiękniejszych wnętrz restauracji poznańskich, od lat! Cenimy za przytulność, papierowe dekoracje i ogródek pełen magii. Co sezon mkniemy na Paderewskiego, by podziwiać nowe inspiracje porami roku.

8/ DOM NA ŚRÓDCE / Cybińska 13/a

Kawiarnia na inaczej. Bardzo proste wnętrze, pełne beżowo-drewnianych inspiracji. Kilka roślin, obrazów i delikatna muzyczka – czujemy się tu bardzo spokojnie. Czasem mniej znaczy więcej!

9/ VANDAL STORE / Strusia 9

Kawiarnia i showroom w jednym. Historyczne meble, czerwona podłoga, magazynowe inspiracje. Totalne szaleństwo.

10/ ZENIT / Rynek Śródecki 16a

Słynna, różowa budka ze Śródki, w której panuje inny świat. I inne czasy! Nic więcej nie zdradzimy – musicie mieć niespodziankę!

11/ KUCHNIA POWOLNOŚĆ / Kanałowa 15

Dwa pokoje, dwa zupełnie różne światy. Jest inaczej, jest zaskakująco i baaardzo przyjemnie. Łazarska perełka estetyczna!

12/ RAZOWA / Wrocławska 20

W samym sercu Poznania przeniesiecie się do Paryża, a co! Przepiękne wnętrza, aksamitna, niebieska kanapa, sztuka na ścianach i marmur na blatach. Do tego pełen słońca lokal z widokiem na ruchliwą Wrocławską. Warto tu się zatrzymać!

13/ WYPIEKARNIA KAWA I WYPIEKI / Kościelna 17/U2

Jedna z najsłodszych kawiarnii w Poznaniu – cała masa pudrowego różu, słonecznych promieni i doskonałych zakątków do insta zdjęć!

14/ PIECE OF CAKE / św. Wojciech 27

Roślinna dżungla w centrum Poznania. Słynne słodkości, aromatyczne kawy i niepodrabialny styl. PS. Najlepsze zdjęcia wychodzą przy malutkim stoliczku przy oknie!

15/ PRZELOT / Wrocławska 8

Klimat jak z Miami, różowy neon, owocowy ponch i cała masa dobrej muzyki. Wpadajcie przelotem przed i po imprezach – zawsze spotkacie tu kogoś znajomego i zrobicie zdjęcie słynnego mini wnętrza!

16/ KAHAWA KAWA I KSIĄŻKA / plac Cyryla Ratajskiego 10

Jedna z największych przestrzeni kawiarnianych w Poznaniu. Przeboskie meble i słynny regał uginający się pod ciężarem książek. PS. Tu zdjęcia nie mają prawa się nie udać!

17/ ZA GROBLĄ 5 / Za Groblą 5

Maszyna, która przeniesie Was w przeszłość czeka właśnie Za Groblą. Niepodrabialny klimat, antyki babcine, wspomnienia z dzieciństwa… Nie ma drugiego takiego wnętrza w Poznaniu!

18/ PAPAVERO / 3 Maja 46

Odnowione wnętrza znanej na poznańskim rynku restauracji przenoszą nas na ulice Nowego Jorku – jest elegancko, ale wciąż bardzo ciepło i przytulnie. Szanujemy za dostosowanie się do zmieniającego gastro środowiska i doskonały dobór kolorów!

19/ TAPASTA / Kwiatowa 3/3

Mamy słabość do tego wnętrza! Jest kolorowe, zaskakujące i energetyczne. PS. Koniecznie odwiedźcie łazienkę dla flamingowego królestwa!

Jakiego miejsca zabrakło na naszej liście? Dawajcie znać w komentarzach – zainspirujmy się wzajemnie!

Zwiedzasz Poznań naszymi drogami? Nie zapomnij oznaczać swoich IG Stories i zdjęć na IG #mytujemy i @mytujemy – tylko wtedy Cię odnajdziemy!