GDZIE PRACOWAĆ ZDALNIE W POZNANIU?

Coraz więcej z czas wybiera elastyczne możliwości pracy zdalnej – jeśli potrzebujesz tylko komputera i internetu do realizacji codzIennych projektów, jesteś w tej grupie szczęściarzy! Każdy jednak wie, że zawsze są dwie strony medalu. A gorsza tej sytuacji to: wstawanie na minutę przed zaplanowanym callem, praca w piżamie, pełne znużenie domowymi wnętrzami oraz tęsknota za gwarem, za rozmowami, za ludźmi!

Dla wszystkich Was, którzy szukają lokalizacji do pracy innej niż ich domowych adres oraz dla tych, którym czasem nie opłaca się wracać do domu między spotkaniami, przygotowaliśmy listę sprawdzonych miejsc do pracy zdalnej w Poznaniu. Przetestowaliśmy je na sobie, podpytaliśmy znajomych freelancerów oraz naszych obserwatorów w ankiecie instagramowej. Wybraliśmy TOP of the TOP. Bierzcie, korzystajcie i nie zapomnijcie nas oznaczyć podczas biurowych posiadówek w zakątkach naszego miasta.

BRISMAN KAWOWY BAR / JEŻYCE / Mickiewicza 20

Totalny, poznański klasyk. Miejsce spotkań wolnych strzelców z całego miasta. Luźny klimat, wyrozumiały gospodarz, kawa, o której krążą już legendy. Nie zdziwcie się, jeśli zamiast realizować kolejne zadanie z listy na Trello, zagłębicie się w inspirujące rozmowy ze specjalistami różnych branż. Wi-fi, kontakty – checked. Spokojne kąciki do pracy – checked. Wygodne fotele i wysokie krzesła – checked. To piwnica jedyna w swoim rodzaju!

źródło: www.facebook.com/BrismanKawowyBar
źródło: www.facebook.com/BrismanKawowyBar

CAFE MIEL / CENTRUM / św. Marcin 14

Jeśli jesteście estetami i lubicie pracować w pięknie zaprojektowanej i jasnej przestrzeni, sprawdźcie MIEL i ich spokojną antresolę. Lokalizacja w ścisłym centrum sprawia, że zawsze jest nam tu po drodze. Na spokojnie porozmawiacie na callu w cichym kąciku bądź poklikacie na wysokich krzesłach z widokiem na ulicę. Do tego pyszna kawa speciality, domowe ciacha i przyjemna atmosfera. P.S. Popołudniami może być tu trochę ciasno!

KAHAWA KAWA I KSIĄŻKA / CENTRUM / plac Cyryla Ratajskiego 10

Ogromny lokal idealny dla wszystkich digitalowych nomadów. Cisza, spokój, gniazdka. Regały uginające się pod ciężarem książek. To dobry argument, by zrobić sobie chwilę przerwy od wszędobylskich ekranów! Klimat wręcz biblioteczny, sprzyja realizacji zadań z tabelki OMG CODZIENNIE TO ODKŁADAM. P.S. Uważajcie, nie da się stąd wyjść z pustymi rękoma! Nowa lektura, nowa paczka kawy…. ale po całym dniu klikania chyba się należy, prawda?

źródło: www.instagram.com/kahawakawaiksiazka
źródło: www.instagram.com/kahawakawaiksiazka

GOLDEN TICKET / JEŻYCE / Dąbrowskiego 96

Całkiem nowe miejsce na jeżyckiej mapie kawiarni, miejsce prowadzone przez dobre, utalentowane duszyczki. Piękne wnętrza, wygodne kanapy, sporo miejsca do pracy zdalnej z kontaktami i szybko śmigającym, darmowym wi-fi. Właściciel kochany, nie wygania, gdy skończy Wam się kolejny kubek kawy. Gdy spadnie energia, koniecznie zamówcie kawałek tutejszego ciacha. Dodatkowy plus za absolutną czystość i porządek!

MINISTER CAFE / CENTRUM / Ratajczaka 34

Tylko w Ministrze kawowe popołudnie potrafi zamienić się w piwny relaks. Kultowy adres, niedawno po małej rewolucji. Przytulne wnętrza, w których czujemy się jak w domu. Boskie serniki. Dodatkowa radość za burgerowe opcje, które wszamiecie w czasie lunchu bez zmiany miejscówki.

STRAGAN / CENTRUM / Ratajczaka 31

To jedno z pierwszych miejsc serwujących kawę alternatywną w Poznaniu! Trzymają poziom od lat wysokiej jakości obsługą, pysznymi ciachami i niepodrabialnym klimatem. Latem rozłożycie się wygodnie na fotelach przy ulicy, zimą skryjecie w ciasnym, acz przytulnym wnętrzu. Polecamy raczej dla tych, którzy potrafią skupić się w chaosie, to miejsce bardzo popularne! P.S. Zjedźcie sobie bajgla. I kawałek serniczka. Naprawdę warto!

źródło: https://www.instagram.com/stragankawiarnia
źródło: https://www.instagram.com/stragankawiarnia

BARDZO / CENTRUM / Żydowska 29

Jeśli zamarzy Wam się biuro pod chmurką, na tyłach kamienicy przy Żydowskiej odnajdziecie niebo. Ba, kawowe niebo! Dodajcie do tego cudowną, wyrozumiałą obsługę, przepyszne śniadania i ciasta i pełną ciszę mimo bliskości Starego Rynku. To miejsce, które z zewnątrz wygląda bardzo niepozornie… ale środek potrafi rozkochać! Wracamy od lat.

LASTRYKO / CENTRUM / św. Marcin 41

Kraina terrazzo i kawy w sercu najpopularniejszej, poznańskiej ulicy. Pięknie zaprojektowane wnętrze, smakowity sernik BETON, nietuzinkowe szwedzkie mazarynki na kruchym cieście, pyszna kawa i napoje. Wielbiciele designu odnajdą się tu perfekcyjnie! Plus – tu zawsze jest po drodze.

WYPIEK / JEŻYCE / Słowackiego 27

W okresie sezonu jagodowego możecie tu praktycznie zamieszkać, bowiem to właśnie w WYPIEKu tworzy się najlepsze jagodzianki w tym mieście. Słodkości są tu absolutnie niepodrabialne! Także w wersji bez glutenu i laktozy. Ale we wnętrzach też można się schować i spokojnie popracować. Wyobrażacie sobie, jak tutaj pachnie ciachem drożdżowym?

ALE KOSMOS / JEŻYCE / Jackowskiego 43

A jeśli marzy Wam się #homeoffice połączony z przepysznym śniadaniem, zacznijcie dzień w Ale Kosmos. Uwaga, warto zarezerwować miejsce, bowiem jest tu tłoczno i pysznie! Szybkie wi-fi, piękne wnętrza, kochana obsługa. Można potem zamówić ciacho i klikać aż zgłodniejecie!

DZIEWCZYNY I SŁODYCZE / WILDA / Górna Wilda 85

Sprawdzona lokalizacja do domowego biura, szczególnie jeśli mieszkacie w pobliżu. Pijemy tu naszą ulubioną kawę, zajadamy się tartą z owocami, odpoczywamy obserwując ruchliwą Górną Wildę. P.S. Ostatnio ich śniadaniowe menu robi furorę, znajdźcie miejsce na spróbowanie omletów!

UNO ESPRESSO / JEŻYCE / Prusa 4

Szeroki blat przy oknie, duży stół do grupowej narady, intymne kąciki na tyłach – to zdecydowanie przestrzeń, w której znajdziesz swoje miejsce. Jest tłoczno, szczególnie rano, ale nie ma się co dziwić. Lokalizacja sprzyja szybkim spotkaniom, kawa smakuje wybornie, a o śniadaniach pisaliśmy już tyle razy…

A Wy – gdzie najczęściej pracujecie na mieście?