GDZIE NA WINO W POZNANIU?

Romantyczne randki, weekendowe wieczory z przyjaciółkami, świętowanie z rodzinką i bliskimi – okazji na wino jest tak wiele! Sprawdźcie naszą subiektywną listę sprawdzonych miejsc na winne popołudnia i wieczory. Są miejsca z centrum i ukryte na zboczach miasta, jest ekonomicznie i premium, jest winnie, ale także i jedzeniowo. Bon apetit!

Pamiętajcie jedno – my winnymi specjalistami nie jesteśmy (zdarzyło nam się pomylić cavę z prosecco, wiemy, wstyd), ale na miejscach z klimatem znamy się jak mało kto!

MOJA WINA / KWIATOWA 11

Odkrycie lata 2018. Zamienili rejony przy Rybakach w małą Barcelonę! Klimatyczny ogródek na chodniku, designerski lokal, do tego ogromny wybór win i przepyszne dania ciepłe i tapasy. Gdy jest pasja i super pomysł, powstają miejsca niepowtarzalne! Wracamy w weekendy na białe wino i paellę – kto jeszcze nie był, niech nadrabia.

WINIARNIA BARRIO / WYSPIAŃSKIEGO 13

Perełka na mapie Łazarza. Przepiękne wnętrze, luźna atmosfera, rozsądne ceny. Warto obserwować ich FB, bo często organizują specjalne wydarzenia bądź wspierają małe inicjatywy. Pyszne szynki, kiełbasy, oliwki, oliwy z oliwek… No i ten widok na ul. Wyspiańskiego – coś pięknego!

WINIARNIA POD CZARNYM KOTEM / WOLSZTYŃSKA 1

Miejsce kultowe, od lat odwiedzanie przez Poznaniaków w każdym wieku. Pyszna kuchnia ciepła, zawsze fascynujące tapasy i wino, które przeniesie Was na ulice Madrytu czy Walencji. Koniecznie spróbujcie ich słynnych gnocchi alla salvia, siedząc w parny wieczór przy jednym ze stoliczków ustawionych na chodniku bądź w przytulne, jesienne popołudnia, ukryci z przyjaciółmi w zakamarkach Kota. Uwaga – tam zawsze idzie spotkać kogoś znajomego!

ISTNY WINE TAPAS BEER / PODGÓRNA 12

Totalnie nietuzinkowy wystrój, przywołujący lata 90., lokalizacja w ścisłym centrum, super niskie ceny i smaczne winka. Często lądujemy tu późną nocą na winne pogaduchy. Plus za obecność dużego stolika, który jest idealny na grupowe świętowanie!

PIKA PIKA TAPAS BAR Y VINO / ZAMKOWA 5

Totalnie hiszpańska miejscówka przy Starym Rynku, w której po polsku,,, się nie dogadasz! Niskie ceny, chaos, zabawa i gwar uśmiechów. Latem knajpka zajmuje tereny chodnika z widokiem na poznański ratusz. Jeśli szukacie naprawdę autentycznej atmosfery i nie boicie się tłumów, to miejsce dla Was. PS. Niedawno w piwnicy otwarto dodatkową przestrzeń, jeszcze nas tam nie było, ale na zdjęciach wyglądacie zacnie!

źródło: FB @pika.pika.tapas.bar

WINO NA KIELISZKI / MŁYŃSKA 12

Elegancka winiarnia zlokalizowana w przepięknej kamienicy przy ul. Młyńskiej. Sporo zabawy jest przy winnym mechaniźmie – tu opłacasz kartę, która umożliwia Ci nalewanie różnorodnych win ze specjalnej maszyny. Idealne rozwiązanie degustacyjne! Miejsce cenimy także za przepiękny taras z widokiem oraz za muzykę graną na żywo. Dużo odbywa się tu także wydarzeń specjalnych, m.in. Dzień Szampana bądź Ladies Night. Śledźcie na FB.

źródło: FB @winonakieliszki

LA RAMBLA NOVA / WOŹNA 5

Jedno z najstarszych miejsc, w których skosztujecie kultury hiszpańskiej! Ponad 100 gatunków win, tapasy, zupy, przekąski ciepłe… Doskonała sangria, za którą cenimy właśnie ten adres. Wracamy głównie latem, gdy Woźna zamienia się w pełną magii i szeptów uliczkę. Jest pięknie.

MIELŻYŃSKI POZNAŃ / WOJSKOWA 4

Winna opcja w premium wydaniu. Lokalizacja w City Parku, ogromna przestrzeń, na której znajdziecie delikatesy skrywające wybór alkoholi świata, a także część knajpową. Wysokie ceny, wysoka jakość, miejsce na pewno na specjalne okazje. Dobrze odnajdą się tu także goście z zagranicy.

PARLE PATISSERIE / GRUNWALDZKA 33C

Francuskie bistro i cukiernia, które wieczorami zamienia się w krainę winem płynącą! Deski serów i wędlin, pieczywo wypiekane na miejsciu, przepiękne wnętrze i bąbelki migoczące w kieliszkach. Czy potrzebujemy czegoś więcej?

INNE WINNE ADRESY

 

Spodobał się tekst? Podaj dalej. Zachęcamy też do zajrzenia do naszej sekcji WIZYTÓWKI – autorskiego działu, w którym znajdziesz artykuły poświęcone naprawdę wyjątkowym miejscom.