FILMY I SERIALE, KTÓRE WARTO OBEJRZEĆ – SELEKCJA MYTUJEMY #4

Dawno nie było nas tutaj serialowo i filmowo… czas nadrobić zaległości! Podrzucamy Wam nasze kinowe typy na leniwe wieczory i nie tylko. W sam raz na deszczowe wakacyjne dni.

THE BUCKET LIST / NETFLIX

Wzrusz totalny tutaj! „The Bucket List” to przepiękny film o przyjaźni, docenianiu małych rzeczy, rodzinie, miłości, wdzięczności, uważności. W skrócie film o wszystkim tym, co powinno gościć w naszym życiu. Morgan Freeman i Jack Nicholson jak zwykle super. Film trwa półtorej godziny.

LUCY / NETFLIX

Naprawdę hardkorowy klimat. Thriller, science-fiction… dzieje się na ekranie! Ekran błyska, a widz marzy o tym, aby dać radę zasnąć o możliwie przyzwoitej porze. Jeśli czujecie się zamuleni… nic Wam się nie chcę… możecie naprawdę rozbudzić się tą produkcją.

CHWILAMI ŻYCIE BYWA ZNOŚNE / YOUTUBE

Ten film to uczta. Kochamy Szymborską, kochamy  jej wiersze (w szczególności limeryki), kochamy jej humor! Doskonały dokument Katarzyny Kolendy-Zaleskiej o polskiej noblistce. Szymborska to jedna z tych autorek, dzięki której ma się ochotę wrócić na lekcję polskiego i odpowiadać na pytanie „Co poeta miał na myśli?”.

BONDING / NETFLIX

Jeśli potrzebujecie czegoś do oglądania podczas szamania obiadu, to polecamy Wam netflixowy „BONDING” (i nie, nie jest to serial o stomatologii). Każdy z odcinków ma około 20 minut, jeden sezon. Serial o dominie (BDSM) i jej zawodowym pomocniku. Studentka dorabia na boku dopieszczając klientów, spełnia ich zachcianki, a przy okazji… a przy okazji te wszystkie historie są bardzo śmieszne!

OSZUSTKI / HBO GO

Film, który odmóżdża i nie wymaga jakiejś bardziej zaawansowanej instrukcji obsługi. Anne Hathaway i Rebel Wilson to fajny duet. Przez przeciwności finalnie wychodzi z tego wszystkiego niezły koktajl śmiechu. Nie jest to jakiś super ambitny film, ale na taki czas, gdy nie wiesz, czy życie ma sens albo nie lubisz siebie bardzo… może wjechać.

MAD MEN / był na NETFLIX, obecnie trzeba szukać w sieci

„Nowy Jork, lata 60. Ceniony spec od reklamy wspina się po szczeblach kariery, lecz tajemnice dotyczące jego przeszłości zaczynają niszczyć zarówno jego życie zawodowe, jak i osobiste” można przeczytać na Filmweb.Ten serial to must dla każdego, kto pracuje w branży reklamowej. W każdym z kolejnych odcinków widzimy przemiany społeczne, zmiany w podejściu do biznesu i kreatywności. Zamiast pitu pitu mamy tutaj poważny serial. Prezentujący smaczki z życia marketingowców, dramaty obyczajowe i społeczne. No i przede wszystkim dramat człowieka, czyli głównego bohatera Dona Drapera. Pogubiony strasznie, ze zmorami przeszłości, z niedokończonymi sprawami… z nadzieją i jej całkowitym brakiem zarazem. Niedopieszczone wewnętrzne dziecko, hojrak, który potrafi się też popłakać. Ulubiona boahterka? Joan! Sekretarka z głową na karku, umiejąca wykorzystać wszystkie swoje atuty. Kobieta pistolet. Szacun dla aktorów, dla stylistów, dla reżysera, dla wszystkich, którzy stworzyli ten serial, bo mieli co robić.

BECOMING / NETFLIX

Michelle Obama w pełnej krasie. Jak ona to robi, że jest tak daleko… a jednak tak blisko? Inspirująca, intrygująca, zabawna, zabójczo inteligentna, sprytna, wzruszająca. Po tym filmie będziecie chcieli zbić z nią żółwika. Mnóstwo motywacyjnych smaczków. Film daję nadzieję i podnosi na duchu.

WIĘCEJ NIŻ MYŚLISZ / NETFLIX

Można pomyśleć, że będzie to typowe romansidło, według netflixowego formatu – przaśnie, ze znanymi twarzami, w amerykańskim stylu. Jednak okazuję się,  że ten film jest bardzo subtelny. Głównie skierowany do nastolatków, ale przemyślany i niekiczowaty. Dobór aktorów interesujący, obraz przyjemny. Jakiegoś szału nie robi, ale na rozluźnienie i wspomnienie licealnych miłostek zawsze jest dobry moment.

BOMBSHELL / APPLE TV

Charlize Teron, Nicole Kidman, Margot Robbie na ekranie. Można potraktować ten film jako ciekawą powtórkę i streszczenie tego, co działo się w miniserialu od HBO GO. W mojej opinii „Gorący temat” jest fajny, ale nie jakoś szalenie wybitny. Strasznie po macoszemu potraktowano w nim wątek głównej bohaterki. Skupiono się bardziej na osobach pobocznych. Problem seksizmu i moletowania seksualnego w FOX NEWS to w tym filmie raczej metafora i niedopowiedzenia niż dokumentalne zapiski. John Lithgow zagrał super Rogera Ailesa, aż można zatęsknić za The Crown, w którym grał Churchilla… brawo! Podsumowując: jeśli ktoś lubi silne i niezależne kobiety, to warto obejrzeć (chociaż żona Aliesa była bardzo naiwna i wierzyła, że wszyscy spiskują przeciw jej mężowi, a on jest niewiniątkiem).

POSTPRAWDA: dezinformacja i koszt fake newsów / HBO GO

Fałszywe newsy i hejt w sieci może dotknąć każdego (sam doświadczyłem już stalkera i gróźb, więc wiem, co piszę). Nawet pizzerię totalnie family friendly i jej właściciela. Na początek jest głupi żart i heheszki, potem lęk i strach, potem w lokalu koleś z pistoletem, który mianuje się „strażnikiem” i chce wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę. Potem… musicie to zobaczyć i odkryć to sami.

Może ktoś ze znajomych szuka filmowych inspiracji? Podaj ten tekst dalej. Sharing is caring. Będziemy wdzięczni.

Zdjęcia: Bucket List (empireonline.com), Lucy (niekulturalny.com.pl), Chwilami życie bywa znośne (filmweb), Bonding (netflix), Mad Men (ew.com), Becoming (netflix), Więcej niż myślisz (netflix), Bomshell (apple tv), Postprawda (hbo).