10 ogródków w Poznaniu, które skradły nasze serca – część III

Trzecia odsłona naszego kultowego ogródkowego tekstu specjalnie dla Was. Tym razem bazujemy na Waszych rekomendacjach i sprawdzamy miejsca, które polecacie. Sprawdźcie, co z tego wynika!

Lista miejsc w zestawieniu przypadkowa. Część 1 artykułu tutaj, część 2 artykułu tutaj. Miłego!

CONCORDIA TASTE / NADZIEJA / BAŁTYK = PRZYSTAŃ SZTUKI / Zwierzyniecka 3

O tej przestrzeni wspominamy w jednym akapicie, bo dopiero połączenie tych wszystkich nazw tworzy spójną całość. Usiądź wygodnie.

UMBERTO / Aleja Cytadelowców

Chyba klasyka ogródkowego gatunku. Każdego lata Umberto to najbardziej oblegany punkt Cytadeli. Po spacerku… obiad… po kawce spacer… jakoś tak to szło!

U PRZYJACIÓŁ / Mielżyńskiego 27/29

A gdyby tak aromatyczne espresso zestawić z ukrytym na dziecińcu ogródkiem? Zróbmy to, a trafimy do U Przyjaciół. Idźcie tam, posiedźcie i koniecznie dajcie znać jak było.

CO JAK CO / Taczaka 2

Ulubione wege burgerki, kolorowe śniadania, nietypowe kompozycje i ogromne serducho do Gości. No, a na hamaku… można się rozmarzyć.

MOJA WINA / Kwiatowa 11

Może nie jest to typowy „tajemniczy ogród”, ale uwzględniamy przestrzeń chodnikową Mojej Winy za to, że za każdym razem przenosimy się tu w stronę barcelońskich ulic. Klimat na skrzyżowaniu Kwiatowej i Rybaki jest niepodrabialny! Niby w centrum, a jednak na uboczu… W świetle lampek z zimnym kieliszkiem w dłoni – tak trzeba żyć. Podobne miejsca tego typu: Czarny Kot na Grunwaldzie & Barrio na Łazarzu. Nie ma lepszych!

DRAGON / Zamkowa 3

Kto nie był w Dragonie ten gapa. Bezapelacyjnie miejsce kultowe, poznański klasyk na wieczorne spotkania, piwko i większe biesiady.

OGRÓD SZELĄG / Ugory 95

Plaża miejska, kreatywna przestrzeń, miejsce zabaw dla dzieci, smaki lata – gofry i frytki, orzeźwiające lemoniady. Uważajcie na komary wieczorową porą – potrafią naprawdę uprzykrzyć wizytę w tej miejscówce.

BALANS / Woźna 17

Wchodzicie do lokalu i wpadające przez okiennice światło prowadzi Was w miejsce magiczne. Ogródka przestrzeń w BALANSie została wykorzystana w stu procentach.

HUM HUM  / Ostrówek 15

Obiad na śródeckim rewirze? Będziecie Państwo zadowoleni z tej rekomendacji. Poza dużym ogródkiem i klimatyczną okolicą, w pakiecie dostajecie pyszności kuchni libańskiej.

ŻUK / Warmińska 1

Najświeższe odkrycie. Przepiękne wnętrza restauracji i ogródek gigantycznych rozmiarów. Gdyby tego było mało – RUSAŁKA kilka krok dalej!

Przeczytałeś powyższy tekst? Podaj dalej. Więcej na naszym Instagramie oraz fanpage’u. Nasz oficjalnych hashtag – #MYTUJEMY – taguj, pozwól nam Ciebie odnaleźć.