10 ogródków w Poznaniu, które skradły nasze serca – część II

Lato w pełni – opuszczając więc biura, prace i domy szukamy miejsca pełnego zieleni, słońca i przyjemności. Odrzucamy zadymione pomieszczenia, przestrzenie restauracyjne z zepsutą wentylacją. Chcemy powietrza, magii i klimatu! Gdzie go szukać? A no w najpiękniejszych ogródkach tego miasta! Zapraszamy Was do drugiej odsłony ogródków w Poznaniu, które skradły nasze serca.

Zobaczcie pierwszą część zestawienia i odkryjcie kolejne propozycje poniżej.

BARCYDZIEŁO / Żydowska 28/3

Ogromne, zielone tereny ukryte za małą kamieniczką na Żydowskiej. Do tego smaczna, polska kuchnia i autorskie koktajle. Warto.

WYPAS / Jackowskiego 38/1

Choć nie ukryty, to dalej bardzo klimatyczny. Wysokie i niskie stoliki, widoki na piękną architekturę Jackowskiego. No i kuchnia roślinna – coś pysznego. Uwaga, tu trudno upolować wolne miejsca!

GERANIUM CAFFE / Strzałkowskiego 15

Wege knajpa z nazwą obłędnie pachnącej rośliny w nazwie? Tu to dopiero znajdziecie ogródek! Zielona altana, kolorowe meble, masa geranium i innych zielonych przyjaciół w doniczkach. No i smakowita kuchnia – lubimy bardzo.

FORNI ROSSI WILDA / Niedziałkowskiego 28

Za niepozornym budynkiem na Wildzie znajdziecie spory teren dla relaksu, w których ze smakiem zjecie włoskich propozycji w najbardziej autentycznym wydaniu.

TACO JESUS / Żydowska 27/1

Ogromny lokal, za którym znajdziecie… ogromny ogródek. Może nie jest do końca zagospodarowany, ale i tak jest klimacik! Do tego pyszne tacos, burritos i quesadillas. Lepiej być nie mogło!

SUSZONE POMIDORY / św. Czesława 13

Mała, ale pomysłowo urządzona przestrzeń na Wildzie. Dużo zieleni, wygodne kanapy z palet, gwar wildeckiej dzielnicy. I dania, za które możemy oddać wiele!

BAR-a-BOO MALTA / Jana Pawła II 14

Duża przestrzeń zaledwie kilka kroków od Jeziora Maltańskiego skrywa masę ogródków, drzew, krzewów i miejsc do zabawy dla najmniejszych. W menu bardzo uniwersalne propozycje – pizze, makarony, sałatki. Znajdzie się też coś procentowego.

ZOFFEE / Wołyńska 6

Ogródek sołackiej kawiarni to raj zieleni i ciszy zaledwie 10 minut od centrum. Wypijecie tu pyszną kawe, zjecie drożdżówki i przy odrobinie szczęścia – portugalskie ciasteczka pasteis de nata.

PETIT PARIS SOŁACZ / Aleja Wielkopolska 40a

Nie jest to może ogródek, a bardziej taras, ale i tak jest bardzo klimatycznie. Rzut beretem od Parku Sołackiego zjecie francuskie słodkości, kupicie bagietki na wynos i wypijecie prosecco w towarzystwie lekkich sałatek.

BUFET TRUCK / Kościelna 25

Jeżycka dżungla, którą rozpoznasz po obłędnym zapachu piekących się zapiekanek i wysokiej, ceglanej ścianie. Tu skryjecie się pod drzewami i parasolami, posłuchacie chillowej muzyki i zjecie najlepszy street food w mieście.

Przeczytałeś powyższy tekst? Podaj dalej. Więcej na naszym Instagramie oraz fanpage’u. Nasz oficjalnych hashtag – #MYTUJEMY – taguj, pozwól nam Ciebie odnaleźć.