Gdzie zjeść śniadanie w Poznaniu?

wychodzimy naprzeciw Waszym jedzeniowym oczekiwaniom i dzielimy się z Wami miejscami, które szanujemy – zarówno za pyszne śniadanka, jak i doskonałą atmosferę. Poniżej 5 z tych, w których ZJEDZENIE ŚNIADANIA JEST PRZYJEMNOŚCIĄ. Ciekawi jakie to miejsca? Do lektury!

Kolejność miejsc w zestawieniu jest przypadkowa.

1/ PARLE PATISSERIE / Grunwaldzka 33C

Nasz sprawdzony sposób na pyszne, francuskie śniadanie w przepięknym wnętrzu. Wracamy na doskonałe jajko cocotte & Croque Madame & Monsieur.

2/ BO.POZNAN / Kościuszki 84

Jedno z miejsc, w których zjecie śniadanie przez cały dzień! Pyszna kawa, przytulny interior i przepyszne dania. Polecamy jajka w koszulce z drożdżowymi bułeczkami, łososiem & sosem holenderskim – sztos!

3/ RAZOWA / Wrocławska 20

Popularny lokal przy Wrocławskiej to jedna z najczęściej odwiedzanych przez nas destynacji. Ścisłe centrum, uroczy lokal & dobre śniadania za przyzwoitą cenę. Wracamy tu na ogromną szakszukę z ricottą, a także tosty z burakami i serem kozim.

4/ JAGLANA / Kramarska 1/5

Szeroki wybór śniadań na słodko i słono, fit słodkości & możliwość szamania naleśników, gofrów, jajek sadzonych przez cały dzień! Must-visit dla każdego fit maniaka.

5/ UNO / Prusa 4/2

Jedna z naszych ulubionych opcji. Duża przestrzeń wypełniona zapachem kawy & gwarem zebranych tu Poznaniaków. Doskonałe grzanki na pysznym chlebie, duże porcje i niepowtarzalny klimat.

6/ BAGELS & FRIENDS / Wyspiańskiego 26

Najpyszniejsze bajgle w mieście w niezliczonych kombinacjach smakowych! Do tego przytulne wnętrze ukryte w sercu City Parku i nasze ulubione, błękitne fotele…. Idzie się rozmarzyć!

7/ PETIT PARIS / Półwiejska 42

Ukochane miejsce od lat! Wracamy do pyszne jajecznice, świeże soki & pachnące, wypiekane na miejscu pieczywo. Szybkie śniadanie na mieście, przerwa w zakupach, spotkanie z przyjacielem… Na Petit zawsze znajdzie się okazja!

8/ ZAKWAS / Poznańska 11

Jedna z najsłynniejszych i najmniejszych piekarni w mieście! Kupicie tu domowe chleby w różnorodnych wariantach, zasmakujecie prostych śniadań, a także porozmawiacie z niezwykle inspirującą właścicielką.

Processed with VSCO with f2 preset

9/ WERANDA LUNCH & WINE / Półwiejska 42

Klasyka gatunku, jedne z najpopularniejszych śniadań w mieście. Wracamy regularnie do lokalu w Starym Browarze, a w cieplejszych miesiącach do ukrytego ogrodu w Zielonej Werandzie. Tam dzieje się magia!

10/ LARS, LARS & LARS / Wojskowa 4

Skandynawskie przysmaki na wyciągnięcie ręki & to od samego rana! W Larsie zjecie inspirowane północą dania: słynne Śniadanie Larsowe, LAX bajgiel, a także doskonałą szakszukę, którą pierwszy raz próbowaliśmy właśnie tutaj!

11/ MINISTER CAFE / Ratajczaka 34

Przytulne wnętrze w którym nie tylko spróbujecie doskonałej Kanapki Pana Ministra z avocado, jajkiem sadzonym, rukolą i doskonałym sosem aioli, ale także napijecie się smacznej kawy, kraftowych piw & spróbujecie tutejszych wypieków. Czujemy się tam trochę jak w domu!

MYTUJEMY

12/ PROJEKT KUCHNIA / Półwiejska 42

Śniadania dla najbardziej wymagających! Słodkie wnętrze, ekologiczne produkty & duża dawka zdrowia na talerzach. Nasze sprawdzone miejsce w Starym Browarze!

Processed with VSCO with f2 preset

13/ DRUKARNIA SKŁAD CHLEBA & WINA / Podgórna 6

Miejsce, które spopularyzowało jadanie śniadań na mieście w Poznaniu! Mnóstwo opcji w dobrych cenach, do tego napój – kawa, herbata lub sok za free. Loftowe wnętrze, lokalizacja w ścisłym centrum & ukryty, magiczny ogródek. We like it!

14/ KUCHNIA WANDY / św. Marcin 76

Śniadanie za 12 PLN w przepięknym miejscu przy jednej z głównych ulic naszego miasta? Uwielbiamy! Wśród pozycji znajdziecie m.in. maślaną jajecznicę, wege bajgiel czy świeżo pieczony rogal z jajkiem sadzonym. Mniam!

15/ ZA GROBLĄ 5 / Za Groblą 5

Tosty we wnętrzu przeniesionym jak z lat. 80 to nasz sposób na niekonwencjonalne rozpoczęcie dnia! Za Groblą to prawdziwa perełka na tej liście – oprócz nietuzinkowych rekwizytów & totalnie odjechanego klimatu, zjecie tu domowe propozycje śniadaniowe oraz słodkości.

15/ TOSTOWINA / FREDRY 2

Największe porcje śniadaniowe w całym Poznaniu! Słynne tosty, ale też jajecznice, szakszuki… Wszystko to w centrum miasta, przez cały dzień!

Podzielcie się naszymi odkryciami ze swoimi znajomymi. Zajrzyjcie na naszego Instagrama oraz fanpage. Pamiętajcie również o tym, aby wszystkie zdjęcia z Waszych jedzeniowych wojaży oznaczać #MYTUJEMY – wtedy na pewno Was odnajdziemy.