WIZYTÓWKA #03 – BUSHIMI SUSHI BURRITO

Zdjęcia z kolorowymi rolkami wypełnionymi warzywno-rybnymi przysmakami pojawiają się na naszych kanałach social media już od kilku miesięcy! Odkąd pierwszy raz spróbowaliśmy sushi burrito… nieodwracalnie się od nich uzależniliśmy. Dziś przedstawiamy Wam wizytówkę lokalu, który wywołał niemałą rewolucję na gastronomicznej mapie Poznania. Zanurzcie się w tej historii razem z nami!

SKĄD POMYSŁ NA TAKI PRZYSMAK?

Właściciele lokalu od wielu lat pasjonują się podróżami. Z każdej ze swoich wypraw przywożą niesamowite wspomnienia, nowe odkrycia smakowe i kulinarne inspiracje, które wykorzystują przy tworzeniu kolejnych gastro konceptów w Poznaniu. Po sukcesie z restauracją serwującą sushi w City Parku bezustannie chodziła za nimi chęć otwarcia nowego miejsca. Miejsca zupełnie innego, świeżego i nieznanego w Poznaniu. Z ich miłości do Meksyku i Japoni nie mogło wyjść nic innego jak… BUSHIMI SUSHI BURRITO! To gorące kulinarne duo za granicą robi niemałą furorę – San Franscisco – to tam ludzie oszaleli na jego punkcie! Zresztą, aby przekonać się, że sushi buritto to wielka sprawa – przeczytajcie artykuł, który znajdziecie tutaj. Jeśli tematem zainteresował się sam Business Insider, to wiedzcie, że coś jest na rzeczy.

SUSHI BURRITO, CZYLI CO?

Przysmak ten łączy dwie najpyszniejsze kuchnie świata – tradycje i smak Kraju Kwitnącej Wiśni oraz luz i ostrość Meksyku. W formie burrito zawiniętego w glony nori znajdziecie nietypowe połączenia smakowe, wysokiej jakości składniki (między innymi: ryż, owoce morza, warzywa), i odkryjecie chrupkość, o jakiej można tylko zamarzyć. W dodatku sushi burrito jest super zdrowe! Czy można chcieć czegoś więcej? Twórcy Bushimi Sushi Burrito w nieformalnych rozmowach nieustannie podkreślają, iż w swym lokalu bazują na produktach od sprawdzonych dystrybutorów świeżej żywności z całego świata!

SKĄD NAZWA?

Po wybraniu specjalności nowego lokalu nazwa była tylko formalnością – wyróżniające się i dźwięczne BUSHIMI SUSHI BURRITO od razu zdobyło swoich fanów! Część nazwy – bushimi – pochodzi od japońskiego sashimi, czyli japońskiego sposobu serwowania ryb, mięs i owoców morza w sposób totalnie perfekcyjny. Burrito to klasyk kuchni Meksyku, podawany w formie farszu zawiniętego w tortillę pszenną. W nazwie intensywnie czuć przenikające się dwie kultury, ale także elegancję i lekkość, którą odznacza się kuchnia japońska. Fuzja dwóch kuchni – wybuch smaków w każdym kęsie gwarantowany!

DLACZEGO POZNAŃ?

Właściciele zgodnie stwierdzają – Poznań to ich miasto i nie wyobrażają sobie stworzenia nowego konceptu gdzie indziej. Poznań to cudowne miejsce, a ludzie są wspaniali – szczerzy, pracowici i pełni pasji.

“Chcemy zachęcać Poznaniaków do gastronomicznych poszukiwań i odkrywania tego, co do tej pory było nieosiągalne” – mówi właścicielka Bushimi z uśmiechem na twarzy.

Dla nas, jako MYTUJEMY, Poznań wciąż momentami bywa jednak hermetyczny i zapobiegawczy. Nie bójmy się próbować. Nasze kubki smakowe lubią zmiany!

LOKALIZACJA

Bushimi Sushi Burrito znajdziecie przy ulicy Towarowej, tuż obok Uniwersytetu Ekonomicznego. Dlaczego tam? Właściciele Bushimi idą za duchem zachodu. Ściągając do nas klimat berlińskich knajpek, gdzie często ludzie zamawiają jedzenie, a piknikują w parkach nieopodal restauracji. No tak… przecież sami złapaliśmy się nieraz na tym, że na szamkę ich sushi burrito wybraliśmy się do Parku Marcinkowskiego… coś w tym jest!

Wnętrze lokalu jest pełne energii, podobnie jak ich pracownicy – ZAWSZE w gotowści. Jeśli energia… to musiała zawitać tam czerwień, a jeśli czerwień… to apetyt podkręcony na maxa! Spójrzcie sami!

Oprócz knajpy stacjonarnej, rolki sushi burrito można zamawiać także przez telefon oraz on-line na stronie www.bushimi.com.

NOCNY TARG TOWARZYSKI

Poza codziennymi działaniami Bushimi znajdziecie też na Nocnym Targu Towarzyskim przy Kolejowej 23, gdzie karmią spragnionych nietuzinkowych smaków przez całe weekendowe noce.

SUSHI BURRITO TO ZAWSZE DOBRA OPCJA!

Rolkami z charakterystyczną czerwoną papryczką zajadają się studenci spieszący na zajęcia, biznesmeni w biegu między jednym a drugim spotkaniem, a także seniorzy, których do zjedzenia czegoś niestandardowego namówiło ich młodsze pokolenie.

Poznań oszalał, a kolejne fotki na Instagramie z hashtagami #BushimiSushiBurrito, #Bushimi_Sushi_Burrito lub oznaczeniem tej restauracji, pojawiają się w tym medium w zatrważającym tempie.

Autorzy zdjęć: @runhouse, @foodiesinpoznan, @sonia.queen.of.the.world, @zhastine, @nierudaruda, @bushimi_sushi_burrito

Poza tym wszystkim, w ich ofercie znajdziecie również catering. Mają doświadczenie w tym, co robią – obsłużyli już niejedną imprezę! Gringo samuraj kręcący rolki na evencie może być hiperinteresującym zjawiskiem. Catering od Bushimi odnajdzie się doskonale w przeróżnych sytuacjach – na imprezach sportowych, uroczystościach rodzinnych, spotkaniach firmowych, zjazdach integracyjnych… i wielu innych.

Zawsze szybko i sprawnie. Bierzesz, idziesz dalej i już… i już jesteś w samym Meksyku i czujesz Japonię.

3 BESTSELERY LOKALU & NASZ FAWORYT

Tutaj o pomoc poprosiliśmy naszych znajomych, którzy w Bushimi zawitali już niejednokrotnie. Większość z nich wyliczała podobnie: Tori Panco, Sake Asado, Chilli Con Carne. Dla nas zaś największym sztosem jest Verduras Tempura – rolka, w której kluczową rolę odgrywają warzywa w tempurze.Tempura to japońskie ciasto, które w Bushimi przygotowywane jest w specjalnych pojemnikach na lodzie – czyli tak, jak robią to w kraju kwitnącej wiśni.

WAŻNE INFO – ZAPAMIĘTAJ!
Adres: ul. Towarowa 41/206 / mapa: tutaj
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 10:00 – 21:00
sobota: 12:00 – 21:00
niedziela: 12:00 – 20:00
Kanały social media: Facebook / Instagram
Przedział cenowy: 11 PLN – 34 PLN
Dzielnica: Centrum

Polubiłeś powyższy tekst? Podaj dalej. Udostępnianie znaczy dla nas wiele! Więcej na naszym Instagramie, fanpage’u. Nasz oficjalnych hashtag – #MYTUJEMY – taguj, pozwól nam siebie odnaleźć.

Ilustracja: Magda Obsadna

Wpis powstał we współpracy i dzięki uprzejmości właścicieli Bushimi Sushi Burrito.