FILMY I SERIALE, KTÓRE WARTO OBEJRZEĆ – SELEKCJA MYTUJEMY #2

Co oglądać w najbliższym czasie w kinie, przed komputerem lub telewizorem? Sprawdźcie naszą selekcję. Misz-masz gatunkowy, każdy znajdzie coś dla siebie!

MAŁE KOBIETKI / WYBRANE KINA

„Małe kobietki”. Tak ciepłego filmu dawno nie widzieliśmy. Wraca wiara w świat i ogólne dobro. Tam totalnie nie ma złych charakterów. Każda z postaci jest taka jaka być powinna. Jest ciepło domu rodzinnego, są marzenia, są małe i wielkie miłości, jest niespodziewane zakończenie, jest cudnie! Obraz jest przepiękny, lekko pomarańczowy, co nadaje tej kinowej uczcie jeszcze bardziej zmysłowego wymiaru. Nuda na kinowym ekranie? Nie ma opcji. Zaraz po starcie filmu widz dostaje twarzami następujących aktorów: Meryl Streep, Emma Watson, Timothée Chalamet, Laura Dern. Ten film nie mógł się nie udać.

DŻENTELMENI / WYBRANE KINA

Bardzo miło spędzony czas w kinie i brak nudy na ekranie. „Dżentelmeni” czyli Matthew McConaughey + Michelle Dockery + Hugh Grant = wielkie LOVE! Tutaj liczy się szybka akcja i fajne teksty, które rozbawiają, a wszystko pozostaje naprawdę w DOBRYM GUŚCIE. Każda postać w filmie ma w sobie to coś i aż chciałoby się, aby poznać ich jeszcze bardziej.

ROCKETMAN / HBO GO 

„Rocketman”. Pięknie pokazana historia odmienności. Co rzuca się w oczy? Przede wszystkim to, że dzieciństwo ma niewyobrażalny wpływ na to, jak przebiega życie dorosłego człowieka. Poczucie pewności siebie buduje się latami, podobnie ze strachem i lękiem. Film jest raczej musicalem, co sprawia, że ogląda się go bardzo przyjemnie i czas przed ekranem mija bardzo szybko. Ulubiona postać? Babcia Eltona! Jest absolutnie rewelacyjna, ciepła… no aż chciałoby się ją przytulić i poprosić o przygotowanie pączka. Warto obejrzeć.

JOJO RABBIT / WYBRANE KINA

Na początku dezorientacja, lekkie oburzenie, potem wojna z perspektywy 10 letniego chłopca. Absurd okrucieństwa nazistów za absurdem. Lek na całe zło w obliczu bombardowanych miast? Zdaje się, że miłość do Żydówki, która ukrywa się w szafie. Nie spodziewałem się, że w tak inny i momentami ciepły sposób da się przedstawić fanatyzm i bestialstwo. Puenta jest jedna – fanatyzm w każdej postaci szkodzi, miłość zwycięża wszystko, a muzyka i taniec łagodzą obyczaje. Scarlett Johansson przepiękna. Zaskakująco i odmiennie.

BOŻE CIAŁO / WYBRANE KINA

Film o relacji z Bogiem, ale takiej fajnej, od serca, a nie na pokaz. Takiej, w której sutanna nabiera zupełnie innego znaczenia. Takiego ludzkiego i pomocnego, a przede wszystkim nie pazernego i egoistycznego. W mojej opinii temu księdzu bardzo blisko do naprawdę dobrego terapeuty, który walczy z nienawiścią i żalem, czego konsekwencją jest to, że zapyziała wioska zmienia się na lepsze.

MÓJ PRZYJACIEL HACHIKO / NETFLIX

Absolutnie najpiękniejsza historia bezinteresownej miłości i nieprzeciętnej lojalności. Psy kochają bezinteresowanie, a Wy musicie poznać historię Hachiko. Łezka w oku sto procent. Nie ma co się rozpisywać, tutaj to tylko oglądać! Muzykę do filmu stworzył Jan A.P. Kaczmarek (zdolnych mamy rodaków) i połączył rewelacyjnie obraz z dźwiękiem.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA / HBO GO

Czytaliście „Opowieść Wigilijną” Dickensa i polubiliście tę lekturę? Na pewno spodoba Wam się też miniserial od HBO o tym samym tytule (2019). On jest przeprzepiękny. Autorefleksja bohatera na finale jest bardzo wzruszająca. Cały film to swego rodzaju psychoterapia. Duchy przeszłości, przyszłości i teraźniejszości pomagają głównemu bohaterowi podjąć decyzję, jakim człowiekiem chce być. Najbardziej w pamięci zapada jedno zdanie „Wszystko w życiu może być lekcją”. Ciekawe, co Wy wyciągniecie z tej produkcji dla siebie. Do oglądania nie tylko w Święta. Jak potrzeba Wam motywacji do wprowadzania drobnych zmian – obejrzyjcie! Małymi kroczkami… maluteńkimi… do czegoś naprawdę WIELKIEGO <3 Otwórzcie serca!

KONIARA / NETFLIX

Totalna abstrakcja, zaburzenie osobowości głównej bohaterki, do tego widzenie zjawisk paranormalnych, mylenie snów z rzeczywistością, brak poczucia czasu. Matko, na początku była nuda. Miało być pitu pitu o dziewczynce, która lubi jeździć na koniu. A po kilkudziesięciu minutach kopara opada do samej ziemi. Nie wiemy co ten reżyser brał, aleeeee chyba powinien zmienić dawkę na mniejszą. Przygotujcie się na chaos, fajne dźwięki, dość nietypowe kadry i intrygującą kolorystykę.

MARIA SKŁODOWSKA-CURIE / NETFLIX

Film z 2016 o kobiecie, której przedstawiać nie trzeba. W mojej opinii Karolina Gruszka w roli głównej bohaterki spisała się idealnie, no fajnie jej to wszystko w tym filmie wyszło. Pozycja obowiązkowa dla każdego Polaka. Super, że mamy tak wybitnych rodaków! Co można sobie uświadomić po obejrzeniu filmu? Że najczęściej wielcy artyści i naukowcy są wewnętrznie porwani na strzępy, składają się z poranionych kawałków osobowości. Można sobie uświadomić również to, że nie powinno się oceniać książki po okładce i nie szata zdobi człowieka.

ŻYCIE W STYLU GOOP / NETFLIX

Miniserial z Gwyneth Paltrow i jej pracownikami. Jaką lekcje wyciąga widz z tej serii? Że nie kariera, że nie pieniądze są najważniejsze, a rzeczy, których z pozoru nie da się ogarnąć. Aleeee w ostatecznym rozrachunku ogarniają je Ci, którzy PRÓBUJĄ. Trauma, lęki, ciągłe spięcie ciała – są na to sposoby i nie jest to farmakoterapia. Poznajcie historię ludzi takich jak my, Wy, Ty, Ja. Nas najbardziej zachwycił odcinek o zimnie, morsowaniu i technice oddychania, którą warto znać.

ODRUCH SERCA

Płacz, płacz, płacz i jeszcze raz płacz. Film przedstawia historię wybuchu epidemii HIV w USA. Na początek – gejowski rak. Potem – plaga współczesnego człowieka. Motyw przewodni? Miłość dwóch mężczyzn do siebie. Totalne oddanie. Wierność. Wsparcie. Julia Roberts w roli głównej.

TAMTE DNI, TAMTE NOCE / NETFLIX

Nikt tak pięknie nie pokazał miłości jak Luca Guadagnino w filmie „Tamte dni, tamte noce”. Film jest przepełniony wieloznacznością, nietypowymi obrotami sytuacji, młodzieńczym próbowaniem, nastrojową muzyką, sensualnymi kadrami. Dwójka pierwszoplanowych – Armie Hammer oraz Timothée Chalamet są niesamowicie przystojni i pasujący w stu procentach do powierzonych im ról. Film z półki LGBT.

Może ktoś ze znajomych szuka filmowych inspiracji? Podaj ten tekst dalej. Sharing is caring. Będziemy wdzięczni.

Wszystkie zdjęcia i plakaty w artykule pochodzą ze strony imdb.com.