Masz Babo Placek to lokal z duszą, który przenosi w czasie – do wakacji u babci, weekendów u cioci z pięknym kredensem i domowych spotkań pełnych ciepła. Wnętrze pełne bibelotów, sentymentalnych detali i swojskiego klimatu sprawia, że od razu robi się przytulnie. Wpadnijcie tu na kawę, oranżadę jak za dawnych lat i przede wszystkim – na drożdżowe wypieki, które są ich znakiem rozpoznawczym. Codziennie znajdziecie tu coś świeżego, zarówno w wersji słodkiej, jak i wytrawnej – a wiele z nich dostępnych jest również w opcji wegańskiej.
Na półkach królują drożdżówki, cynamonki, bostocki, a sezonowo pojawiają się też klasyki jak pączki, jagodzianki czy rogale. Szczególnie polecamy drożdżówki z owocami sezonowymi, dostępne także w wersji vegan, oraz kultowe czekodrożdżówki. Z wytrawnych wypieków warto spróbować bułek śniadaniowych i puszystych focaccii, np. z pomidorami malinowymi czy kurkami – to naprawdę konkretne i domowe smaki.
Szczęśliwi, którzy załapią się również na ich zupy: ogórkową, krem pomidorowo-paprykowy, szczawiowa – w wersji wegańskiej. W połączeniu z ich wypiekami – SZTOS!
W środku czekają na Was kameralne stoliki, regał z książkami, planszówki, a także spokojna atmosfera sprzyjająca chwili wytchnienia. Można tu rozwiązać krzyżówkę, poczytać lub po prostu posiedzieć przy czymś pysznym. To idealny przystanek podczas spaceru po Łazarzu – solo, z dziećmi, psem albo… z babcią czy dziadkiem. Świetny pomysł, prawda?
Co więcej, wypieki można zamówić także na wynos, np. na urodziny, spotkania rodzinne czy firmowe wydarzenia. Już nieraz sprawdziły się na eventach – są piękne, smaczne i naprawdę robią wrażenie. Masz Babo Placek to nie tylko powrót do smaków dzieciństwa, ale też prawdziwe rzemiosło w domowym wydaniu, które chce się odkrywać wciąż na nowo.
wypieki | drożdżówki | retro | vintage | wygodne kanapy | domowo | focaccia | zupa | lunch
Małeckiego 36, 60-705 Poznań