WORLD CLASS COCKTAIL FESTIVAL / 5-16.06.2019 / POZNAŃ, CAŁA POLSKA

Czerwiec w Poznaniu zapowiada się bardzo ciekawie. Po raz kolejny Do stolicy wielkopolski Zawita World Class Cocktail Festival. To Doskonała okazja na eksplorację miasta… szlakiem koktajli i miejsc, o których mogliście jeszcze nie słyszeć.

15 maja ruszają rezerwacje na drugą edycję World Class Cocktail Festival (5- 16.06). To największe w Polsce święto kultury koktajlowej, promujące krajową scenę barmańską. W tym roku organizator przewidział prawdziwą ucztę doświadczeń smakowych i wizualnych. W ponad 100 najlepszych barach, w 15 miastach w całym kraju za jedyne 29 zł będzie można spróbować dwóch koktajli spod znaku World Class, światowego programu ustanawiającego trendy w sztuce koktajlowej.

Jaramy się tym niesamowicie, albowiem temat wieczorno-nocnego odkrywania Poznania, chodzi za nami od kilku miesięcy. Wszystko zaczęło się od kampanii #NIETONIE, którą współtworzyliśmy z Urzędem Miasta, o której możecie przeczytać tutaj.

Na gości festiwalu czekać będą mistrzowskie kompozycje koktajlowe, oparte na najwyższej jakości alkoholach, w tym wybrane zgodnie z najnowszymi światowymi trendami koktajle wiodące: BLT (Bulleit Lemon Tonic), Singleton Sour, Johnnie Walker Gold & Apple. Istotnym wątkiem festiwalu jest idea „zero waste”, czyli ograniczania niekorzystnego wpływu człowieka na środowisko naturalne. W przypadku działalności barów koncentruje się ona wokół wykorzystywania składników „od kwiatu do korzenia” oraz rezygnacji z plastikowych rurek i sztucznych ozdób koktajli.

Jak World Class Cocktail Festival wygląda w Poznaniu? Bardzo interesująco. Wśród lokali biorących udział w festiwalu znajdziecie: Concordia Taste, Dram Whisky Explorers Bar, Eatalia Poznań, Hampton by Hilton Poznań Old Town, Mus Bar & View, ORZO People Music Nature Poznań, Pub Strzelnica, Twelve Cocktails&Co. – jest w czym wybierać!

PODSUMOWANIE: 
link do wydarzenia: cocktailfestival.pl
link do wydarzenia na facebooku: Widzimy się przy barze na World Class Cocktail Festival!
cena biletu: 29 PLN / dwa koktajle
czas trwania: 5-16.05.2019