WIZYTÓWKA #09 – RESTAURACJA HATTI, POZNAŃ

Jeśli mielibyśmy określić jednym słowem restaurację HATTI to wykorzystalibyśmy wyraz „POWTARZALNOŚĆ”. Czym ona jest i dlaczego jest ważna? Wyjaśniamy.

Owa powtarzalność jest poświadczeniem, iż jakość serwowanych dań będzie zawsze na tym samym poziomie… A tutaj… z każdą wizytą wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać i ani razu nie zdarzyło się coś, co sprawiłoby nasz zawód. Nawet podczas serwowania dań podczas wymagających warunków na Nocnym Targu Towarzyskim Hatti trzymało poziom. Poznajcie historię tego miejsca w naszej wizytówce.

HATTI, CZYLI…

Jak to wszystko naprawdę się zaczęło i skąd indyjskie inspiracje serwowane przez HATTI pojawiły się na poznańskim gastrorynku? Właściciele podkreślają, że stworzyli HATTI jako projekt biznesowy, młodszą i mięsną siostrę restauracji Radhe Vega z ul. Głogowskiej. Klienci z Łazarza coraz częściej dopytywali o opcję szerszego menu, wzbogaconego o dania kuchni indyjskiej z wykorzystaniem kurczaka, jagnięciny czy też owoców morza. Te przysmaki skrywa menu HATTI. Dopytujemy właścicieli, skąd tak naprawdę wzięła się nazwa dla ich projektu.

„Oglądając na indyjskiej tkaninie wymalowane ręcznie słoniki, zapytałam kucharzy, jak w ich ojczystym języku brzmi nazwa słonia (czasami próbujemy nawzajem uczyć się różnych zwrotów, zwłaszcza kiedy na sali nie ma tłumu gości). Usłyszałam: Hatti i pomyślałam, że podniesiona trąba, symbol radości, pełnego optymizmu i powodzenia to idealna nazwa dla nowego projektu!”

– mówi Elżbieta Piątek, jedna z osób stojących za HATTI.

GDZIE ZNAJDZIECIE HATTI?

Lokal stacjonarny HATTI znajdziemy zaledwie kilkanaście kroków od Starego Rynku. To spora przestrzeń wypełniona indyjskimi bibelotami: parawanami, obrazami, pamiątkami z podróży… Oczywiście symbol słonia to jeden z popularniejszych motywów tutaj! My uwielbiamy ukryty na tyłach VIP room, czyli totalnie intymną przestrzeń z dużym stołem i całą masą miękkich, kolorowych poduszek. Miejsce idealne do świętowania urodzin w gronie przyjaciół bądź niespodzianki dla rodziny – odskoczni od tradycyjnych, niedzielnych obiadów na mieście. Z głośników wydobywa się energetyczna muzyka, pachnie przyprawami, a całość oświetlona jest lekkim światłem… Tu naprawdę można odlecieć!

CO ZJECIE W HATTI?

HATTI uwielbiamy także za różnorodność jedzeniową. W naprawdę rozbudowanym menu nie ma szansy, by ktoś nie znalazł czegoś dla siebie. Znajdziecie tu klasyki kuchni indyjskiej – dania z pieca tandoor, z kurczaka, z owocami morza, sporo wegetariańskich, są też opcje z baraniny i jagnięciny. Do tego cała masa wariantów ryżowo-plackowych, ale to nie koniec! HATTI to także Tajlandia. A więc kolorowe curry, piekielnie dobry pad thai, ryba… A dla spragnionych znajdzie się także wino i indyjskie specjały: lassi w wielu wariantach (MANGO LASSI to nasza miłość!), lemoniady po indyjsku, a także tradycyjna kawa.

W kuchni Hatti znajdziecie doskonałą i mega utalentowaną ekipę z Indii i Nepalu. Ich doświadczenie, znajomość przypraw, a także bazowanie na składnikach zamawianych bezpośrednio z Indii sprawia, że nie można wyjść stąd niezadowolonym. Wszystko to dopasowane do polskich kubków smakowych.

„Znamy polskie gusta i smaki i staramy się modyfikować menu w kierunku który odpowiada naszym gościom – w stronę kuchni lżejszej,  bazującej na świeżych produktach.”

Mimo dużego menu ekipa Hatti nie stoi w miejscu. Podkreślają, że Indie to kraj ogromny, przesiąknięty masą najróżniejszych wpływów kulinarnych. „Nie chcemy z nich rezygnować!” – mówią i wprowadzają m.in. makarony – chętnie jadane w Indiach, choć o wiele mniej popularne niż bestsellery Hatti.

NASZE TYPY Z MENU

Co wybieramy najczęściej? Uzależniający PANEER TIKKA MASALA, doskonały BUTTER CHICKEN, rozgrzewające zupy TOM KA i TOM YUM, chrupiące kawałki kurczaka w panierce z mąki grochowej na przystawkę, tajski PAD THAI i wiele, wiele więcej. Za każdym razem smakuje nam tak samo dobrze. Powtarzalność i pewność, że będzie smakowało – to sprawia, że HATTI rozkochało w sobie tylu Poznaniaków!

PS. HATTI to też nas częsty wybór na szamę z dowozem! Zamawiamy ich często z Glodny.pl, ale co ciekawe, indyjska restauracja z Woźnej ma także własny system do składania zamówień na dowóz: www.hatti.papu.io.

WAŻNE INFO – ZAPAMIĘTAJ

Adres: ul. Woźna 13, Poznań
Godziny otwarcia: codziennie 13:00 – 22:30 (zalecamy ich wcześniejsze zweryfikowanie na Facebooku lub telefonicznie)
Kanały social media: FACEBOOK + INSTAGRAM
Przedział cenowy: kolacja na osobę z napojem to koszt około 30-40 PLN
Dzielnica: okolice CENTRUM / GARBARY

Wpis powstał we współpracy z restauracją HATTI.