GDZIE ZJEŚĆ SCHABOWEGO W POZNANIU?

Król polskich talerzy. Niedzielny przyjaciel niejednej gospodyni lub gospodarza. Mówią, że najlepszy u mamy lub babci, ale jest w Poznaniu kilka miejsc, które mogą z tym domowym śmiało konkurować. Sprawdźcie naszą biblię schaboszczaków.

Kolejność miejsc w zestawieniu przypadkowa.

1/ ZDOLNI, Piekary 24

Chyba największy w Poznaniu, a jajko sadzone na nim jest tylko dopełnieniem przyjemności, którą można sobie podarować. Bez wątpienia opcja na MASĘ!

2/ MASSIMILIANO FERRE, Plac Wolności 14

Smażone ziemniaczki i zasmażana kapusta do tego… i to w centrum miasta – sztos! W zestawie z barszczem smakuje rewelacyjnie.

3/ A NÓZ WIDELEC, ul.Czechosłowacka 133

Klasyka sama w sobie. Do przepysznego schabowego polecamy także rosół. Tutaj kuchnia polska nabierają zupełnie innego znaczenia. Warto zrobić rezerwację, bo miejsce jest naprawdę oblegane.

4/ UGRYŹ BAR, Kwiatowa 1

Od nich sprawdza się połączenie: kotlet, ziemniaki i ogórki kiszone. Apelujemy do tego lokalu o powrót bułki ze schabowym (polskiego burgera), bo był przepyszny!

5/ KOTLET BISTRO, Kopernika 1

Schabowe z Kotlet Bistro znają samą Magdę Gessler. Lokal po tvnowskich rewolucjach. Ciekawe czy przypadnie Wam do gustu.

6/ SZAGÓWKA, Gwarna 10

Stołówka, która nie raz uratowała nam życie. Do kotlecika dobieramy szagóweczki (dla nas bez okrasy) i mamy naprawdę udany obiad.

7/ NA WINKLU, Śródka 1

Z reguły w tym miejscu jemy pierogi, ale ich schabowy jest równie zacny. Nie gra może pierwszych skrzypiec, ale jest warty uwagi.

8/ DREVNY KOCUR, św. Marcin 11

Uczta w czeskim stylu, ale i schabowy z sadzonym się znajdzie. Dobra opcja na męski wieczór – Budweiser Budvar leje się tam strumieniami. Wszystko dla ludzi, ale z UMIAREM.

9/ CHŁOPSKIE JADŁO POZNAŃ FREDRY, Fredry 12

Przed spacerem po Starym Rynku – wizyta w Chłopskim. Klasyka, a  w niedzielę mają tam niekiedy animatorkę, więc możecie być spokojni o Wasze dziatki.

10/ TuSieJe, Plac Wiktora Degi 2

Trochę koniec świata, trochę żal nie pojechać na schaboszczaka z pieczarkami.

Przeczytałeś powyższy tekst? Podaj dalej. Więcej na naszym Instagramie oraz fanpage’u. Nasz oficjalnych hashtag – #MYTUJEMY – taguj, pozwól nam Ciebie odnaleźć.