GDZIE ZJEŚĆ KUCHNIĘ GRUZIŃSKĄ W POZNANIU?

Kuchnia gruzińska potrafi w sobie rozkochać. My daliśmy się ponieść romansowaniU z jej smakAMI już jakiś czas temu… i TO WCIĄŻ TRWA! Ta relacja przybiera na sile.

Lista lokali z kuchnią gruzińską w Poznaniu poniżej. Kolejność przypadkowa.

1/ SUPRA, Ratajczaka 33.

Lokal klimatem bardziej na „szybki obiad” niż „biesiadowanie”, ale smakowo bardzo poprawny. Najbardziej zachwyciliśmy się PCHALI z ich menu  czyli pastami: burakowo-orzechową, szpinakowo-orzechową, bakłażan w sosie orzechowym z granatem.

2/ CHMIELI SUNELI, ul. Masztalarska 8

Poza pysznym chaczapuri i chinkali, warto spróbować tam, np. GEBŻALIA, czyli rolady z sera gruzińskiego solguni własnej produkcji z białym serem i miętą. Wnętrza nieco bardziej designerskie w porównaniu do innych gruzińskich lokali w Poznaniu, a więc nadają się, np. na urodziny czy inne specjalne okazje.

3/ CHINKALNIA, Klasztorna 26.

Klasyki kuchni gruzińskiej, dobra lokalizacja. Przestronny taras sprawia, że lokal staje się przyjemny w gorące dni. Tam posmakowaliśmy po raz pierwszy gruzińskiej lemoniady o smaku waniliowym i była absolutnym sztosem.

4/ PAN GAR, Słowackiego 19/21

Chaczapuri, adżapsandali, lobio, a wszystko to w Domu Tramwajarza. Warto zapoznać się z listą wydarzeń, które organizują – dzieje się! Czy jest smacznie? Sami oceńcie.

5/ SHEMO, Murna 3A

To tutaj doznaliśmy największej gruzińskiej „supry” – jedzenie było przepyszne, ale całego animuszu naszej wizycie nadał właściciel-kelner, który rozbawił nas do rozpuku. Uwaga! Taki styl podejścia do Gościa może powodować skrajne reakcje.

6/ PIEKARNIA DAVITI – DĄBROWSKIEGO 25

Pyszności z tej małej dziupli lajkowaliście najchętniej na naszym Instagramie. Kupicie tam chaczapuri prosto z pieca w kilku wariantach smakowych (ser + szynka, ser + szpinak), a także tradycyjny chlebek Puri. Polecamy wizytę z samego rana, bo pachnące wypieki rozchodzą się jak… świeże bułeczki!

7/ PIEKARNIA – PÓŁWIEJSKA

Kolejna piekarnia, w której zakupicie gruzińskie pieczywo. Zamiast pączka czy covriga… spróbujcie czegoś innego!

Przeczytałeś powyższy tekst? Podaj dalej. Więcej na naszym Instagramie oraz fanpage’u. Nasz oficjalnych hashtag – #MYTUJEMY – taguj, pozwól nam Ciebie odnaleźć.