Cud i Miód – catering dietetyczny dla każdego!

Cud i Miód to już trzeci catering, który mieliśmy okazję przetestować. Nasze przemyślenia i ogólnie informacje na jego temat spisaliśmy w jednym miejscu. Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy!

Cud i Miód to catering, który przypadł nam do gustu już po otrzymaniu pierwszego zestawu. Dostawy z tej firmy odbywają się w godzinach porannych i wieczornych. Zawsze na czas, bez opóźnień. Oczywiście były przypadki, kiedy catering pojawił się pod drzwiami z małą obsuwką, ale zawsze byliśmy o tym poinformowali SMSem z odpowiednim wyprzedzeniem. Mieliśmy diety 1600 kcal (Madzix) oraz 2000 kcal (Mateo). Rzecz jasna – naszym celem była redukcja tego i owego po całowakacyjnym szamaniu na Nocnym Targu Towarzyskim. (Ważne info → można wykluczyć produkty z diety, dlatego my zdecydowaliśmy się na przyjmowanie mięsa z kurczaka i ryby, wyłączając z jadłospisu inne rodzaje mięs).

Co nas zachwyciło w Cud i Miód najbardziej? Duży ukłon cateringu w kierunku street foodu. Niby catering, ale właściwie to street foodowe przysmaki w zdrowym wydaniu. Za układanie diet podczas naszej przygody z C&M odpowiadała Ania Zientalska, znana jako Żryj Zdrowo (to właśnie z dietetykiem ustalacie jaki rodzaj diety będzie dla Was najbardziej odpowiedni). To zdecydowanie najlepsza rekomendacjam jaką może wymarzyć sobie catering dietetyczny. Było zdrowo, a przede wszystkim smacznie!

Razem z Cud i Miód odwiedziliśmy wszystkie zakątki świata – od greckich wysp, poprzez włoskie uliczki, na egzotycznych lokacjach Azji. Jedliśmy hummusy, gulasze, pity, stir fry, ryby po grecku, quiche, wszelkiego rodzaju tarty… w odpimpowanej, dostosowanym do Cud i Miód standardzie.

Zbilansowana dieta w Cud i Miód składa się z 5 posiłków: I śniadania, II śniadania, obiadu, podwieczorku oraz kolacji. Posiłki spożywaliśmy mniej więcej w odstępstwie 3 godzin, jeden po drugim. Ważne info dla Was! Posiłki trzeba przechowywać w warunkach chłodniczych. My niekiedy o tym zapomnieliśmy i zdarzały się sytuację, że coś niestety nie było już dobre do zjedzenia. Każde z dań jest odpowiednio oznaczone, a dodatkowo ulokowana na opakowaniu jest etykietka sugerująca, czy powinno się je spożywać na ciepło czy też na zimno.

Jakie diety mają w ofercie?

 • dietę standard (1200 kcal, 1600 kcal, 2000 kcal)
 • dietę premium (1200 kcal, 1600 kcal, 2000 kcal)
 • diety dla sportowców (2500 kcal, 3000 kcal, 3500 kcal)
 • dietę wegę dla jaroszy (1200 kcal, 1600 kcal, 2000 kcal)
 • dietę bez glutenu i laktozy (1200 kcal, 1600 kcal, 2000 kcal)
 • dietę dla diabetyków (1200 kcal, 1600 kcal, 2000 kcal)

Poniżej, aby zobrazować Wam jeszcze bardziej jak to wygląda, podrzucamy przykładowy jadłospis na jeden dzień diety:

 • ŚNIADANIE → Omlet twarogowy z winogronami
 • II ŚNIADANIE → Zupa koperkowa z ziemniakami
 • OBIAD → Cannelloni z mięsem mielonym i szpinakiem
 • PODWIECZOREK → Pieguski gryczano-owsiane
 • KOLACJA → Soczewica z kaszą jaglaną i papryką

Menu możecie każdego tygodnia obserwować na stronie cateringu. Choć powiemy Wam, że element zaskoczenia, kiedy otwiera się torbę… jest bezcenny!

Wszystko to, co obiecano nam na początku, zostało spełnione. Było smacznie, było zdrowo, było na czas, było bezproblemowo, było bezstresowo, a co najważniejsze – BYŁO WYGODNIE. Człowiek szybko może się rozleniwić na takim cateringu, dlatego opcja posiadania go tylko w dni robocze była strzałem w dziesiątkę. W sobotę i niedzielę mogliśmy dalej, konsekwentnie od kilku lat rozszerzać nasze żołądki w poszukiwaniu najsmaczniejszych miejsc dla Was.

Cud i Miód dołącza do cateringu LYFE oraz DIETBOX czyli do grupy cateringów, które mają naszą pełną akceptację. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój!

Tekst powstał we współpracy z Cud i Miód Catering. Dziękujemy za taką możliwość i przesmaczny czas.