02. RESTAURACJE W POZNANIU, O KTÓRYCH MOGŁEŚ NIE SŁYSZEĆ

Kolejna porcja nowych miejscówek w Poznaniu, które warto przetestować. My już w nich jedliśmy! Poniżej krótkie podsumowania wizyt oraz fotorelacje z poszczególnych lokali.

Kolejność lokali przypadkowa.

1/ GESCHEFT, Żydowska 28

Nowy lokal właścicieli poznańskiej restauracji “Pod Nosem”. Dania w Gescheft to przede wszystkim bogactwo kolorów i duża doza szaleństwa! W nieco mrocznym, wypełnionym dziką roślinnością wnętrzu macie szansę spróbować intrygujących propozycji z kuchni azjatyckiej. Ze swojej strony polecamy zamówienie rozgrzewającego ramenu (25 PLN) oraz winną wołowinę z pieczonymi ziemniakami, ratatouille i pieczywem (35 PLN). Porcje są ogromne i smaczne, a i mięsne niejadki też znajdą tam coś dla siebie!

Processed with VSCO with c1 preset

> RECENZJA NA INSTAGRAMIE MYTUJEMY <

2/ PIEROŻAK PIEROGARNIA, Wrocławska 23

Miejscówka przy Wrocławskiej, w której skosztujecie pierogów w różnych odsłonach i zapłacicie za wybrane sztuki (1,20 PLN), a nie całe danie. Do tego w repertuarze restauracji schabowy, rosół z kołdunami oraz surówki. Warto dodać, że pierogi wyrabiane są tam na żywo, a pracę kucharek możecie podpatrzeć przez okiennice od strony Wrocławskiej.

> RECENZJA NA INSTAGRAMIE MYTUJEMY <

3/ TASAKY, Za Bramką 1

Kolejne miejsce w Poznaniu, z którym możecie udać się w jedzeniową podróż w kierunku Azji. W TASAKY spróbujecie aromatycznych potraw ze wschodniej części świata, np. ramenu czy dań z woka, np. uwielbianego przez nas pad thaia. Dodatkowo zetkniecie się tam z niezwykłą historią właścicieli-podróżników-odkrywców (bacznie przyjrzyjcie się zdjęciom na ścianach restauracji – wszystkie wykonane zostały przez jednego z założycieli TASAKY), a także z nienaganną obsługą oraz robiącym niemałe wrażenie wnętrzem, zaprojektowanym przez biuro architektoniczne PULVA.

> RECENZJA NA INSTAGRAMIE MYTUJEMY <

4/ BŁOGOSTAN, Kościelna 21

Miejsce podzielone na trzy strefy – dzięki temu każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Specjałem lokalu są gofry serwowane na słodko i wytrawnie, ale w menu znajdą się także pizze i kaszotto. Spróbujcie tu także aromatycznych herbat – działających pobudzająco lub relaksująco! Lokal jest przestronny, obsługa dba o każdego gościa, a klimat panujący tu jest super przyjemny! Miejsce uniwersalne – na rodzinny obiad, spotkanie z przyjaciółkami czy baby shower.

> RECENZJA NA INSTAGRAMIE MYTUJEMY <

5/ PANKEJK, Mielżyńskiego 21

Alternatywa dla Manekina. Chociażby ze względu na fakt brakującej kolejki przed drzwiami lokalu. W tym miejscu zjecie naleśniki, penkejki – zarówno w wersji na słodko, jak i wytrawnej, napijecie się kawy czy świeżo wyciskanych soków i koktaili. Przestronne wnętrza to dodatkowy atut tej restauracji – można zorganizować tu śmiało spotkanie z większą grupą znajomych, ale i znaleźć ustronne miejsce podczas wieczoru tylko dla dwoje.

> RECENZJA NA INSTAGRAMIE MYTUJEMY <

Polubiłeś powyższy tekst? Podaj dalej. Udostępnianie znaczy dla nas wiele! Więcej na naszym Instagramie, fanpage’u oraz Snapchacie: MYTUJEMY. Nasz oficjalnych hashtag – #MYTUJEMY – taguj, pozwól nam Ciebie odnaleźć.